— USA stahují všechny zbývající diplomaty z Venezuely, uvedlo americké ministerstvo zahraničí. To oznámilo, že tak činí z důvodu „zhoršující se situace“ a odkazují na přítomnost personálu na velvyslanectví jako „omezení americké politiky.“ odkaz

— Dick Cheney „brečel“ nad Penceho „izolacionismem“ na konkláve neokonů. Bývalý viceprezident USA Dick Cheney zaútočil na „izolacionistickou“ zahraniční politiku Trumpovy administrativy a poučoval Penceho o tom, že nenaplnil očekávání jako jeden z primárních architektů destabilizace na Blízkém východě. „Dostáváme se do situace, kdy nám naši přátelé a spojenci po celém světě, na nichž jsme závislí, nebudou důvěřovat,“ řekl Cheney a zdánlivě si neuvědomil, jaká ironie z jeho slov kape. odkaz

 

[wp_ad_camp_2]

 

— Více prezident USA Michael Pence „žvanil“ na Mnichovské konferenci o bezpečnoti a samozřejmě vychválil USA až do nebes. Mluvil také o svobodném světě a jak jsou USA silné než kdykoliv před tím. No prostě takové líbívé řečičky pro ovečky, místama až k smíchu. Média si všimla při projevu Pence jednoho okamžiku, který např. na NBC News řešili. Když Pence vzkazoval publiku pozdrav od amerického prezidenta Donalda Trumpa, nezazněl poté potlesk (jako několikrát před tím u jiných poděkování v projevu), ale sálem se „neslo“ trapné ticho bez potlesku jediného člověka. Podívejte se sami (od minuty 1:05):

 

— Čína nabízí Venezuele pomoc při obnově dodávek energie a co nejdříve ukončit výpadek proudu. Venezuela utrpěla pětidenní výpadek proudu, kdy Caracas obvinil Washington z kybernetické „sabotáže.“ odkaz

— Francouzským Senátem prošel návrh zákona proti nepokojům, v reakci na protesty hnutí Žlutých vest. Ochránci práv bijou na poplach. Policejním orgánům dává široké pravomoci potlačit nepokoje. V úterý po hodinách napjaté debaty francouzský Senát schválil návrh zákona proti huligánům v poměru hlasů 210 : 115.

— Washington vyhrožuje Německu, že zredukuje sdílení zpravodajských informací s Berlínem v případě, že Německo nakoupí čínská zařízení na 5G technologii. Je to příklad do očí bijícího vydírání a důvod, proč by se Berlín měl snažit o větší nezávislost svých politických názorů, řekl bývalý německý kancléř Gerhard Schroeder.
Americký velvyslanec v Německu tento týden údajně vyhrožoval hostitelské zemi s řadou důsledků v případě jednání s Čínou, včetně zadržování informací zpravodajských služeb USA. Tento krok kritizoval Schroeder, který je dlouholetým kritikem washingtonského zvyku používat politický vliv na Německo. odkaz

 

[wp_ad_camp_2]

— Horní komora ruského parlamentu schválila dva návrhy zákonů, jejichž cílem je bojovat proti škodlivým dezinformacím a urážkám publikovaným online. Tyto dva právní předpisy dávají ruské vládě pravomoc nechat odstranit nebo blokovat určitý obsah online. Jeden se zabývá falešnými informacemi, které jsou považovány za pravé, pokud to představuje hrozbu pro zdraví, veřejný pořádek nebo jde o zprávy ohledně klíčové infrastruktury.

Generální prokurátor nebo jeden z jeho zástupců bude moci od vydavatele požadovat odstranění takového obsahu. odkaz

Toho si rádi všimli i v české mainstreamové žumpě a opět se nás snaží krmit pohádkou o údajných ruských a proruských dezinformačních webech. Člověk se až musí smát, jak česká FAKE NEWS MEDIA, kam patří samozřejmě (bohužel) Český rozhlas a Česko-bruselská televize, obviňují jiná média ze šíření údajných fake news. Je evidentní, že česká mediální žumpa považuje za „pravdu“ to, co napíší americká a britská média, a to i přesto, že tato západní média byla mnohokrát usvědčena ze šíření FAKE NEWS a prozápadní propagandy. Na iRozhlase se chvástá údajný analytik pan Vrábel (skoro to vypadá, že má patent na pravdu), že jeho firma sleduje denně 90 procent celosvětového zpravodajského obsahu, a že přišel na to, že „ruská propaganda existuje.“ Na toto dostal grant (rozumějte úplatek) od Velké Británie a USA ve výši 250.000 dolarů (= 5,75 milionu korun).

Jsem však ráda, že tuto pohádku o „ruských fake news“ jim věří čím dál tím méně lidí. Chazarští poskoci si pořád ne a ne uvědomit, že jejich konec se blíží. Je to nevyhnutelné! 

vybrala a přeložila tereza 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.