Nová komisařka pro právní záležitosti, Penney Lewis, jmenovaná 1.1.2020, vede rozsáhlý přezkum toho, zda britské přestupkové právní normy, stejně tak zákony proti zneužívání, jsou vhodné pro éru sociálních médií.

Zveřejnění propagandy proti očkování na sociálních sítích by se mohlo stát trestným činem – i když ti, kdo ji propagují, věří pseudovědě, uvedla nová britská vládní komisařka pro trestní právo.

Ve svém prvním rozhovoru od chvíle, kdy se ujala role, Penney Lewis uvedla, že zvažuje změny v právní úpravě tak, aby „snížily práh“ trestnosti za zveřejňování nepravdivých informací na internetu, které ohrožují životy.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

To přichází v době, kdy ministr zdravotnictví Matt Hancock řekl (v září 2019), že „se velmi vážně zabývá“ tím, aby očkování bylo povinné pro žáky státních škol, a to od chvíle, co Spojené království ztratilo oficiální status země bez spalniček kvůli neustálému poklesu míry imunizace MMR.

V současné době jsou lidé chráněni před trestním stíháním, pokud upřímně věří, že dezinformace, které zveřejňují podle určitých zákonů, nejsou hoaxem či spiknutím.

Přeložila tereza | Více na: The Telegraph

Více než vládní komisařkou je paní Lewis zaměstnankyní Farma-Mafie.

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.