V přenosu Fox News poradce Bílého domu pro národní bezpečnost John Bolton odpověděl na otázky týkající se vztahů mezi USA a Čínou. Bolton označil, že za několik desetiletí Čína způsobila Spojeným státům obrovské škody.

Před tím než položit Boltonovi otázku ohledně americko-čínských vztahů, moderátorka promluvila o Čínské praxe v oblasti duševního vlastnictví a uvedla seznam společností, které již podávaly žaloby proti Huawei a ZTE za krádež technologie. Jedná se například o společnosti Cisco, Motorola, T-Mobile, Microsoft a další.

[wp_ad_camp_2]

„Jsem přesvědčen, že prezident Trump přesně identifikoval strukturální problémy, které jste uvedla. Všechny obrovské škody, které Čína způsobila Spojeným státům po celá desetiletí tím, že kradla jejich duševní vlastnictví a nutila je předávat technologií,“ poveděl Bolton.

Uvedl, že podporuje rozhodnutí prezidenta USA uložit cla na Čínu a také zmínil možnost opětovného uložení, pokud strana nebude plnit své povinnosti. „Víte, jsem zastáncem volného obchodu. Proto se domnívám, že prezident rozhodl správně, když uložil cla na Čínu. Koneckonců se podařilo přitáhnout pozornost. A zdá se mi, že všechno dopadlo k lepšímu,“ řekl Bolton.

Poradce pro národní bezpečnost poukázal na to, že Čína má největší vliv na veřejné mínění v jiných státech. „Viceprezident Pence před několika měsíci ve svém velmi důležitém projevu o politice Pekingu uvedl, že akce Číny pro ovlivňování veřejného mínění, je mnohem více v rozsahu a moci než jakékoli činnosti jiných zemi, které jsme předtím viděli. Čínská linie se neomezuje jen na Spojené státy, týká se také Austrálie a dalších zemí, které jsou našimi blízkými přáteli,“ řekl Bolton a dodal, že jednání Číny sahá daleko za pouze volební manipulaci.

Zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.