Zdá se, že se jednalo o bezprecedentní pokus štábu jednoho z kandidátů a současné strany „vykolejit““ kandidáta z jiné strany, a pak i prezidenta, s využitím vnitřní zpravodajské služby.

Během a po volební kampani v roce 2016 nejméně deset zástupců Hillary Clintonové ponoukalo FBI uvalit obvinění ze „spiknutí“ na Donalda Trumpa s ruskými úřady.

[wp_ad_camp_2]

Podle publikace The Washington Times to byl bezprecedentní pokus ústředí jednoho z prezidentských kandidátů, aby se s konkurentem vypořádal vnitřní zpravodajskou službou.

Během a po volební kampani v roce 2016 „krmili“ příznivci Hillary Clintonové vedení FBI různými obviněními proti Donaldu Trumpovi. Bývalý hlavní právník úřadu James Baker, přes nějž tyto informace procházely, nazval tuto situaci za „monstrózní“ a „mimořádnou“, napsal The Washington Times.

Podle publikace nedávno zveřejněná série přepisů z uzavřeného slyšení v Kongresu USA ukazuje, že nejméně deset lidí z okruhu Clintonové přímo či nepřímo řikalo FBI „bajky o spiknutí“ mezi Ruskem a Trumpem. Zdá se, že se jednalo o bezprecedentní pokus štábu jednoho z kandidátů a současné strany „vykolejit““ kandidáta z jiné strany, a pak i prezidenta, s využitím vnitřní zpravodajské služby.

[wp_ad_camp_2]

V důsledku toho se ukázalo, že obvinění financované Demokratickou stranou jsou „jen prázdným vzduchem“. Ve své zprávě zvláštní prokurátor Robert Mueller, který vyšetřoval 22 měsíců, uvedl, že nemůže potvrdit „spiknutí“ mezi americkým prezidentem a Moskvou, obrátill pozornost The Washington Times.

Americký generální prokurátor William Barr zase ujistil Kongres, že osobně zkoumá, jak FBI zahájila vyšetřování Trumpa. Řekl, že během administrativy Baracka Obamy úřady špehovaly republikánskou volební kampaň a slíbil, že prozkoumá, jak byl tento dohled oprávněný.

Mezitím ve svém svědectví výboru sněmovny reprezentantů o otázkách soudních řízení, bývalý hlavní právník FBI Baker oznámil, že se zástupci Clintonové snažili „prodat své konspirační teorie“ na různých úrovních amerického ministerstva spravedlnosti. Podle úředníka byl okamžitě k těmto informacím skeptický a byl znepokojen tím, co se děje.

Baker hovořil o svém setkání s Michaelem Sussmannem, právníkem firmy, která zastupovala Clintonové ústředí a Demokratický národní výbor. Ten se snažil prosadit „skandální teorii“, že Trump Organization údajně měla s Moskvou přímé spojením prostřednictvím serverů Alfa-Bank.

Dokonce i po vítězství Trumpa, příznivci Clintonovié tuto teorii neopustili. V prosinci 2016 se asistent generálního prokurátora Bruce Ohr sešel s Glennem Simpsonem, zakladatelem detektivní společnosti Fusion GPS, který před několika měsíci najal Christophera Steeleho. Byl to tento bývalý zaměstnanec britských tajných služeb, který se stal autorem „dokumentace“ proti Trampovi, která byla financována demokraty a nebyla podpořena žádnými fakty, uvedly noviny.

Steele poskytl neprokázané teorie FBI prostřednictvím Ohra a obdržel materiály ze zdroje na ministerstvu zahraničí. Po volbách změnil směr a zaangažoval k distribuci jeho zprávy senátora Johna McCaina, popsala publikace.

[wp_ad_camp_2]

V prosinci předal McCain Steeleovu „dokumentaci“ tehdejšímu šéfovi FBI Jamesi Comeyemu, jehož tým už měl většinu jeho „zjištění“. Senátorův kamarád David Kramer distribuoval dokument médiím, včetně CNN a BuzzFeed.

Za Obamy pracoval mluvčí ministerstva zahraničí Jonathan Winer ve spolupráci s Clintonovými příznivci Sidney Blumenthalem a Cody Shearerem, kteří napsali vlastní protitrumpovskou zprávu. Před volbami předal Winer tyto materiály Steelemu, která spolupracoval s FBI.

Výsledkem je, že Baker dospěl k závěru, že v letech 2016 a 2017 příznivci Clintonové praktikovali „velmi neobvyklé metody“ politického boje. Například Or se oficiálně nepodílel na „ruském vyšetřování“, ale rovněž předával informace z Fusion GPS do FBI, zdůraznil The Washington Times v popisu této politické špíny, která ale měla strašné důsledky nejen na americkou společnost, ale i na vztahy Spojených států a Ruska.

Zdroj: AJ, 9; Preklad: 5

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.