Válka o pravdu dosáhla bodu varu, neboť Google realizoval jeho poslání zničit nezávislá média. „Nová média“, jako jsou weby Infowars, Breitbart, Natural News a mnoho dalších skvělých nezávislých stránek, povedou obrovský boj, pokud jde o poskytnutí obsahu čtenářům ze strany společnosti Google. Google oznámil, že zdvojnásobí svou „orwellovskou“ praxi a nechá zmizet „příběh“ z jeho monopolního vyhledávače. Nastínil to v jejich gestapácké příručce na 160ti stránkách, a přesně popisuje, jak hodlá potlačit veškeré informace, které považuje za nevhodné pro čtenáře. Na straně 108 Google uvádí:

– Stránky, které jsou v přímém rozporu se zavedeným vědeckým nebo lékařským konsenzem pro dotazy, které vyhledávají vědecké nebo lékařské informace, pokud není zřejmé, že uživatel hledá alternativní hledisko / názor.
– Stránky, které jsou v přímém rozporu s osvědčenými historickými fakty (např. nepodložené konspirační teorie), pokud z dotazu jasně nevyplývá, že uživatel hledá alternativní hledisko / názor.

[wp_ad_camp_2]

Tyto dva pokyny společnosti Google by měly sepnout alarm každému, kdo má touhu po znalostech, a tomu, kdo má odvahu zkoumat téma z více stran. Představte si, že uvidíte a uslyšíte pouze korporátní verzi příběhu o tak důležitých záležitostech, jako jsou očkování, 11. září, holistické zdraví, atentát na Kennedyho, změna klimatu, bankovní alternativy a mnoho dalších důležitých věcí. A to je pouze špička ledovce!

Tyto informace z příručky Google byly nejprve odkryty Melissou Dykes z Truth Stream Media.

Překlad tereza. Zdroj: 9

Nebudu zde dávat odkazy na všechny weby, jsou stejně v angličtině. Kdo má zájem, může se podívat do zdrojového článku ZDE. Weby jsou rozděleny dle kategorií a seznam se rozšiřuje.

Naštěstí v dnešní době existuje k mnoha službám alternativa. Místo vyhledávače Google doporučuji používat DuckDuckGo.com a Qwant.com. Nemusíte ani používat mapy Google, jako alternativa poslouží OpenStreetMap. Nemusíte ani používat e-mailovou schránku Gmail, doporučují mnohem více bezpečné alternativy ProtonMail, TutaMail anebo islandský projekt Unseen.

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.