Mnozí z nás si nemohou připravování kulinářských děl bez použití majonézy představit. Ta jídlu přidává zajímavou a pikantní chuť. Dochucují se s ní saláty, přidává se do omáčky na makarony či ravioly, maže se na chléb a tak dále. Avšak většina lidí jí ze svého jídelníčku vylučuje, jelikož obsahuje velké množství kalorií.

Redakce připravila 7 způsobů netradičního použití majonézy, které se mohou hodit i těm, kteří ji nekonzumují.

 

[wp_ad_camp_1]

1. Odstraňuje skvrny z rukou
Skvrny na rukou od topného oleje, dřevného dehtu či oleje do auta je možné vyčistit s pomocí majonézy. Namažte si ji na ruce, trochu rozetřete, nechte nějakou chvíli působit a poté umyjte horkou vodou.

майонез
2. Odstraňuje skvrny z nábytku
Jestli chcete odstranit bílé skvrnky od mokré misky z dřevěného stolu, namažte inkriminované místo majonézou a rozetřete hadříkem. Po nějaké době setřete vlhkou utěrkou.
майонез
3. Řešení pro vaše vlasy
Jestli chcete mít krásné vlasy, tak použijte po domácku vyrobenou majonézu. Žloutek přidá vašim vlasům lesk, rostlinný olej zvláčňuje, hořčice stimuluje vlasový růst a ocet dodává objem. Naneste polévkovou lžíci domácí majonézy do vlasů, nechte nějaký čas působit a poté s pomocí šamponu pečlivě vymyjte.
майонез
4. Prostředek proti vším
Pokud vaše dítě někde chytilo vši, namažte mu hlavu domácí majonézou. Během několika hodin po parazitech nezůstane ani památky.
майонез5. Maže malůvky
Jestli vám děti pomalovaly stěny, naneste menší množství majonéty na hadřík a otřete s ním uměním znehodnocené místo. Skvrny snadno zmizí.
майонез
7 необычных способов использования майонеза. То, о чём ты вряд ли подозревал!7 необычных способов использования майонеза. То, о чём ты вряд ли подозревал!6. Posiluje nehty
Aby se nehty netřepily a aby byly silné, dělejte si pravidelně masku rukou z majonézy. Zvláčňuje a vyživuje nehty.
майонез
7. Odstraňuje zbytky nálepek
Pokud se chcete zbavit nehezkých zbytků nálepek a etiketЧтобы избавиться от надоедливых следов от наклеек, используй майонез.
майонез
[wp_ad_camp_1]

 

přeložila: raja

zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.