Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Prezident USA, papež, anglický král a japonský císař jsou na odpis
  Prezident USA, papež, anglický král a japonský císař jsou na odpis

  Prezident USA, papež, anglický král a japonský císař jsou na odpis

 • Prezident Putin ve středu navštíví Saúdskou Arábii a Spojené Arabské Emiráty
  Prezident Putin ve středu navštíví Saúdskou Arábii a Spojené Arabské Emiráty

  Prezident Putin ve středu navštíví Saúdskou Arábii a Spojené Arabské Emiráty

 • Finské firmy jsou podezřelé z pašování dronů do Ruska
  Finské firmy jsou podezřelé z pašování dronů do Ruska

  Finské firmy jsou podezřelé z pašování dronů do Ruska

 • Zemětřesení o síle 5,7 stupně otřáslo hlavním městem Filipín
  Zemětřesení o síle 5,7 stupně otřáslo hlavním městem Filipín

  Zemětřesení o síle 5,7 stupně otřáslo hlavním městem Filipín

 • Niger ukončuje bezpečnostní a obranné partnerství s EU
  Niger ukončuje bezpečnostní a obranné partnerství s EU

  Niger ukončuje bezpečnostní a obranné partnerství s EU

Související zprávy

 • Okno do nového světa – od vzdělání k duchovnímu ochuzení
  Okno do nového světa – od vzdělání k duchovnímu ochuzení

  Okno do nového světa – od vzdělání k duchovnímu ochuzení

 • Varovná znamení Vesmíru, která byste neměli ignorovat
  Varovná znamení Vesmíru, která byste neměli ignorovat

  Varovná znamení Vesmíru, která byste neměli ignorovat

 • Proč většina lidí nepřejde do Zlatého věku
  Proč většina lidí nepřejde do Zlatého věku

  Proč většina lidí nepřejde do Zlatého věku

 • Lidské srdce vysílá měřitelné fotony: Jak se prostřednictvím meditace stát silným zářičem
  Lidské srdce vysílá měřitelné fotony: Jak se prostřednictvím meditace stát silným zářičem

  Lidské srdce vysílá měřitelné fotony: Jak se prostřednictvím meditace stát silným zářičem

9 věcí, které vás nejvíce překvapí, když poprvé přijedete do Ruska

Portál AdMe.ru se zeptal cizince, kteří zavítali do Ruska poprvé, co na ně učinilo největší dojem a co je nejvíce překvapilo.

9. Nonstop obchody a bary

„U nás v Německu lidé, kteří pracují v obchodech a kavárnách, si rovněž chtějí o víkendu odpočinout a v noci se vyspat. Avšak v Rusku, pokud zrovna budete potřebovat koupit v noci květiny, tak to není žádný problém. Najíst se v restauraci? Žádný problém! Koupit si k čertu kozačky? To už asi bude těžší, ale myslím, že reálné. Představte si, dokonce i o silvestrovské noci obchody mají otevřeno,“ říká Hans z Německa.

[wp_ad_camp_2]

8. Záznamové kamery do auta

 „Proč má v Rusku každý záznamovou kameru do auta?“ ptají se cizinci. Tento přístroj se stal novým symbolem Ruska. Dokonce i pád proslaveného Čeljabinského meteoru natočili právě na tyto kamery.Může se zdát, že je dávají do auta naschvál, aby na YouTube mohli nahrávat různá zábavná a absurdní videa, která natočí za cesty. Ve skutečnosti však kamery do auta jsou nutné k tomu, aby šlo dokázat svou pravdu v případě nějaké události na silnici a nestát se obětí policejní korupce, která je bohužel v Rusku přítomna.

7. Velké vzdálenosti

Ne všichni toho o Rusku vědí mnoho, ale to, že je obrovské, ví každý. Tato velká rozloha se odrazila i na povahových rysech a názorech ruských obyvatel.

Pokud Evropanovi řeknete, že vaše město je kousek od Moskvy, pouhých 800 km, tak se zasměje a odpoví, že je to pro něj velice daleko, stejně jako by projel 3-4 země.

Mnohé rovněž překvapuje to, že v zemi s malou hustotou zalidnění je až patnáct měst s obyvatelstvem nad 1 milion. Víc má jenom Čína, Indie a Brazílie. Proč? Rusové asi chtějí mít k sobě blízko. Nakonec čím je větší město, tím je tam více pracovních příležitostí.

[wp_ad_camp_2]

6. Osobní prostor

„Mají tu k němu zvláštní přístup. Do mého osobního prostoru často může vstoupit cizí člověk a neumožňuje se například pořádně podívat na zboží v obchodě,“ říká Irina z Texasu, „člověk, kterého sotva znáte, vás může poplácat po rameni, nazvat přítelem a pozvat někam na sklenku. Tady to je normální.“

To se vztahuje i k osobnímu životu. V mnoha zemích můžete se svými kolegy mluvit pouze o neutrálních tématech: o počasí, plánech na víkend, vaření a možná ještě o něčem dalším. V ruském kanclu se vás však mohou zeptat na cokoliv, dokonce jestli máte děti a když ne, tak proč, a ještě vám budou pořád dávat rady.

5. Posedlost dveřmi

„Pokud jdete k Rusovi na návštěvu, který nežije v osobním domě, tak se nedivte, že budete muset projít čtyřmi kovovými dveřmi se zámky: vchodem do budovy, vchodem do zádveří a dvěma dveřmi do bytu umístěné v řadě za sebou,“ říká Jelena z Austrálie.

Je to zaprvé kvůli bezpečnosti a za druhé pro lepší izolaci tepla a hluku.

4. Spousta čaje

„Všichni si myslí, že v Rusku pořád pijí jenom vodku. Ve skutečnosti tam všichni pijí čaj! Kávu pijí jednou, maximálně dvakrát denně. Čajem končí oběd a výraz „dejme si čaj“ zní neustále. Je to zvláštní, ale téměř každý má doma zelený čaj. U sebe doma jsem ho viděl pouze v japonských restauracích,“ říká Mikko z Finska.

[wp_ad_camp_2]

„Chci koupit zvláštní konvičku, ve kterém v Rusku vaří vodu na čaj. To je strašně pohodlné!“ říká Katy z USA. (Schválně jestli ví, že v Rusku mají ještě jednu konvici, ve které se zavařuje čaj).

Samovar

3. Vztah ke sněhu

V Rusku není sněžení ničím neobvyklým a nikdo se ho nebojí. Zatímco hustě sněží, dospělí jezdí do práce, děti jdou do školy a život jde svým tempem.
„Byl jsem v Jekatěrinburgu,“ říká Anup z Indie, „je tu TOLIK sněhu, že mi sahal až po kolena. Šokovalo mě, když mi můj ruský kamarád řekl, že když byl malý, tak auto jejich rodičů zasypalo sněhem až po střechu.“

Zima v Jakutsku
[wp_ad_camp_2]

2. Ruský jazyk

„Ruština mi přijde velmi melodická, ale zopakovat, co jsem slyšela, nelze. Nejvíce na mě působí abeceda, jsou tam velmi legrační písmena,“ říká Rosa ze Španělska.

1. Pověry

Nelze překračovat nataženou nohu jiného člověka. Není dobře, když se rozsype sůl. Pokud při setkání nepodáš ruku, tak to znamená, že si ho nevážíš. Tolik zvyklostí a pověr! Evropanovi se na to zpočátku těžce zvyká,“ vysvětluje Jaroslav z Česka.

„Než se vydáš někam na výlet, tak musíš minutu tiše sedět (na svém kufru, a židli… to je jedno). Myslím si, že je to skvělý zvyk, který vám pomůže si vybavit, zda jste na nic nezapomněli,“ vysvětluje Sarah z Francie.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
1 Komentář
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře