Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Čistenie vody v prípade núdze
Na turistických pochodoch, v oblastiach bojových konfliktov alebo v prírode, existujú situácie, keď je nedostatok pitnej vody, alebo jej kvalita nie je bezpečná na pitie. V takých situáciách je možné použiť profesionálne filtre na vodu, ale pokiaľ nemáme taký filter k dispozícii, môžeme si vyrobiť náhradu.
[wp_ad_camp_2]
Môžeme si vyrobiť filter na báze dreveného uhlia (nie popola) a filtrovať vodu z potoka, alebo rybníka. Konštrukcia filtra je jednoduchá. Filter je možné vyrobiť z obyčajnej plastovej fľaše. Drevené uhlie sa nazbiera pomocou noža alebo iného nástroja z obhorených kusov dreva.
Drevené uhlie sa nazbiera do nejakej látky alebo vrecka a roztlčie sa na homogénny prášok. Potom zoberieme plastovú fľašu so zátkou, odrežeme jej dno a do zátky narobíme dierky, aby mohla voda odkvapkávať.
Zátka sa nasadí na fľašu, ktorá sa obráti zátkou dolu a môžu sa ukladať vrstvy materiálu. Prvú vrstvu tvorí napríklad bavlna, polyesterová výplň, vata, gáza, alebo iná tkanina. Prvá vrstva je potrebná, aby sa s vodou nevyplavoval prášok z dreveného uhlia. Vrstva by mala tvoriť asi jednu tretinu fľaše. Je možné vytvoriť niekoľko rôznych vrstiev.
[wp_ad_camp_2]
Druhú vrstvu tvorí prášok z dreveného uhlia a tretia vrstvu tvorí riečny piesok. Piesok bude čistiť vodu z väčších frakcií nečistôt a uhlie z menších. Uhlie má navyše dezinfekčný účinok, preto vyčistená voda bude oveľa bezpečnejšia.
Prvá voda, ktorá prejde filtrom bude ešte sfarbená uhlím, ale po určitom množstve vody bude voda číra. Namiesto dreveného uhlia môžeme použiť aj obyčajné aktívne uhlie z lekárne. Tablety sa rozdrvia na prášok a použijú sa ako drevené uhlie. Filter je možné použiť aj bez piesku.
Preložil: OZ Biosféra, Zdroj: (1)
Nezapomínejme,že už kdysi znali ůčinek stříbra na desinfekci vody. Lidé dávali na dno amfor s vodou stříbrné mince ( námořníci ) a tí si uchovali nezávadnou vodu. Dnes ionty stříbra pro vodu užívá armáda a kosmonauté. Nic se ale nesmí přehánět,protože už existují domácí přístroje na ionizaci vody pomocí speciálních postříbřených desek ,kde probíhá elektrolýza ,navíc je tu vytvářeno pole se silným magnetem .Mám ho z Kanady. Když jsem použil vodu z vodovodu ,která je chlorovaná,vytvořil se nechutný sajrajt,musel jsem jít do lesa ke studánce,tato se hodila. Voda musí být bez chloru a bez síry. Stříbro zabíjí ve vodě mikroorganismy.Vše ale rozumně a s mírou,pokud někdo užívá vnitřně tuto vodu s ionty stříbra,protože lidský organismus je vytvářen tak,že veškeré kovy a minerály má přijímat skrze ROSTLINY a plody rostlin. A jelikož je zemědělská půda dnes velmi poničená,tak nám vychází,že nejzdravější plody a byliny s přirozenými minerály má LES a domácí ,přirozené Zahrady daleko od silnic a dálnic.Voda s ionty stříbra od 20-50 ppm dobře čistí kůži, desinfikuje odřeniny a záněty.Pro konzervaci vody a vnitřní užití se používají malé dávky okolo 5-10 ppm nanočástic stříbra.Mořeplavcům ale stačilo vhodit do amfor několik mincí a křemenný kámen,který nabíjeli na palubě energií Slunce,slunečním svitem.
To je pravda
stožáry kovové a betonové – ten prvý koment zmizol, tak ešte raz link – dal som to sem preto, lebo mám taký pri dome a u nás v dedine udrel blesk tiež do takéhoto stĺpa a babke vedľa to preoralo barák – na povale mala „vlnobitie“ a spálené všetky káble, takže tak – drevené sa prestali kvôli „šetreniu lesov“ vyrábať…
http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/11138-sloupy-elektricke-vedeni-smrtelne-nebezpecne
Ahoj jaro,
ke kvalitní studánce to mám přez 20km a stejně bych se bál, že se mi vytvoří sloučeniny stříbra díky minerálům, ale jestli to máš odzkoušené tak nic proti. Na výrobu koloidního stříbra používám lékárenskou „Aquaproinjektione“ (možná sem ten název trochu zkomolil) která má vodivost 0uS (mikrosímens) jedná se o deionizovanou (hladovou) vodu. Na výrobu kol. stříbra se uvádí tuším maximální vodivost 1,5 uS. Přístroj mám vlastní výroby se skleněnou magnetickou včelkou, to magnetické míchání se mi moc nelíbí z důvodů ovlivnění roztoku točivým mag. polem, ale bez míchání to není ono a mechanické míchání už se mi vyrábět nechce pač to funguje dobře, Točím s tím konstruktivním směrem cca 90 ot./min. Dodržuju samozřejmě proudovou hustotu vzhledem k ploše elektrod aby byly částice co nejmenší.
Máti po 50ti letech neúspěšného léčení felčarama měla seboreu z pokožky hlavy do týdne pryč po potírání. Odřeniny, řezance a jiná poranění, plísňová onemocnění, začínající rýma, no prostě paráda, i s laboratorními potřebami a panelovými měřidly k posouzení průběhu výroby a s měřičem ppm (kupodivu ukazuje dobře) to vyšlo asi na třiapůl litru.
PS: voda z kohoutku a nebo petek, je k výrobě KS naprosto nevhodná, jak jsi napsal, to podepíšu taky
Ahoj df.Na tu kůži to funguje opravdu dobře. Ten vířivý magnetický vortex používám. Známí z Kanady umísťují do skleněné nádoby,ve které koloidní stříbro vyrábí ještě křemenné kameny. Já mám výhodu,že jsem vše získal darem ( jinak ten strojek stojí na naše peníze kolem 7-8 tisíc Kč. Ta firma má sídlo v Torontu poblíž niagarských vodopádů. Zabývá se vibrační medicínou a jemnými energiemi a kombinuje Homeopatiku s Kvantovou fyzikou. ( Je zajímavé sledovat,jak působí vždy dvě síly proti sobě,aby došlo k vyrovnání zla s dobrem…Kanada např. používá dnes už více jak 95 % všech obilovin jako GMO-geneticky upravené z USA.A tam velmi přibývá lidí,kteří se zabývají jemnými energiemi-čistou fyzikou,snažící si takto chránit zdraví,často hledají na Východě, v Rusku,Číně a Japonsku prastaré znalosti a přírodní recepty,jež používají,protože je to tam prý ,,hnus“co udělali s potravinami. Tato firma je dostupná na http://www.biophysica.com , nebo info@biofysica.com.
Děkuju za typ na ty křemínky, průšvih je, že jakmile bych k nim nalil tu deionizovanou vodu, tak by začlo okamžité vytrhávání iontů křemíku, 600ml laboratorní kádinku používám třídy 3. obyčejné sklo použít nejde zase z důvodů vytrhávání iontů, dělám to proto aby byl výsledný produkt koloidu co nejčistší bez sloučenin. Tady na našem trhu jsou zhruba dva výrobci od kterých bych se koupit nebál, ale myslim že maximální množství bylo 250ml a ten druhý vyráběl koloid až 18hod. sice sofistikovaným způsobem, ale jen 150ml, nelíbilo se. Oba výrobci jsou profíci to ano a přístroje vyvíjeli za pomocí lab. rozborů atd. Ten křemen by se tam dal šupnout až je to vyrobené, třeba s tím ještě hodinku točit, ale mám poměrně velkou včelku protože jediný obchod co to měl, měl jen tenhle rozměr a provedení teflon sem nechtěl. No uvidíme, třeba najdu nějaké půlcentimetrové. Tak díky za typ.
Jara – chlorid vápenatý je vo vode už nerozpustná zlúčenina – len mudrujem – čo tak na elimináciu chlóru vo vode použiť uhličitan vápenatý – mletý hrubší vápenec – na striebro to vplyv mať nebude, ani na kvalitu pitnej vody – vápencom sa napríklad – na kaskádach, cielene obohacuje pitná voda vyrábaná destiláciou, alebo vymŕzaním – odsolovaním morskej vody.
Ahoj jaro,
díval sem se na ty stránky kanadského výrobce co jsi zde uvedl a moc se mi to líbí, je to sice dražší, ale vyhozené peníze to nejsou, nebál bych se to koupit. Ten základní typ tam vychází kolem drobné dvanactitisícikoruny ale i tak. A má to mechanické míchadlo, to je taky fajn.