Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Čína je stále mimoriadne výkonná
Portál Roklen 24 nevidí žiadny významný pokles čínskej ekonomiky. Výhľad to budúcnosti je optimistický
[wp_ad_camp_2]
Medzinárodný menový fond (MMF) na konci júla zverejnil obsiahlu správu o stave čínskej ekonomiky. Kľúčové tvrdenia reportu znie: Výkonnosť čínskej ekonomiky je stále veľmi silná.
Kým v minulom roku dosiahol rast čínskeho HDP pozoruhodné hodnoty 6,9 percenta vďaka cyklickému oživeniu v medzinárodnom obchode, v tomto roku by sa mal rast spomaliť na 6,6 percenta kvôli oneskorenému efektu z dôvodu regulačného uťahovania finančných podmienok a miernejšieho zahraničného dopytu.
Keď Medzinárodný menový fond skúmal výhľad čínskej ekonomiky na nasledujúce obdobie, v reporte zmienil niekoľko kľúčových bodov:
Stále menej chudoby a viac kvality
Po prvé silný rast čínskeho HDP pokračuje. Čína sa teraz podieľa na raste globálnej ekonomiky bezprecedentným podielom – jednou tretinou, s tým, že už viac ako 800 miliónov Číňanov uniklo z pasce chudoby a v krajine tak pomaly ale isto začína veľmi významne silnieť stredná trieda.
Po druhé sa čínske vedenie už nejakú dobu zameriava na ekonomický rast „vysokej kvality„. Po dekádach extenzívneho rastu „vysokej rýchlosti“ sa už pomerne dlho čínske vedenie zameriava na presmerovanie hlavných faktorov rastu, od investícií a exportu do spotreby domácností a služieb. Medzinárodný menový fond sa domnieva, že aj napriek graduálne štrukturálnemu poklesu rastu čínskeho HDP by sa Čína do roku 2030 mohla stať najväčšou svetovou ekonomikou v absolútnej hodnote. Podľa parity kúpnej sily je najväčšou ekonomikou s veľkým náskokom už dnes.
Po tretie tempo rastu nových úverov v čínskej ekonomike už nejakú dobu spomaľuje, avšak stále zostáva príliš rýchle. Celkový dlh nefinančného korporátneho sektora v minulom roku 2017 stále rástol rýchlejšie ako nominálne HDP. Kým sa pomer korporátneho dlhu k HDP viacmenej stabilizoval, vládny dlh a predovšetkým zadlženosť domácností silne rastie, tento trend je v prípade domácností hnaný strmým rastom hypotekárnych a spotrebiteľských úverov.
Po štvrté je Čína digitálnym lídrom. Digitalizácia bude pokračovať v pretváraní čínskej ekonomiky vďaka vyššej efektivite a bude zmierňovať (avšak nezvráti), štrukturálny trend klesajúceho rastu HDP s tým, ako čínska ekonomika postupne dospieva k západným štandardom. V Číne je v súčasnosti približne 700 miliónov užívateľov Internetu a enormná podpora vlády v posledných rokoch urobila z Číny v poslednej dobe globálneho lídra v nových odvetviach ako e-commerce a finančné techológie.
Dá sa povedať, že Čína je v súčasnosti najvýznamnejšou svetovou ekonomikou, ak prihliadneme k už spomenutému faktu, že k rastu svetovej ekonomicky prispieva celou jednou tretinou. Ak by čínska ekonomika dostala chrípku, zvyšok svetovej ekonomiky by dostal minimálne zápal pľúc, Česko nevynímajúc. Dúfajme, že sa čínskemu vedeniu podarí štrukturálne ekonomické zmeny v rámci štrukturálneho trendu klesajúceho rastu HDP úspešne ukočírovať.
[wp_ad_camp_2]
Zdroj: 1
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
„Cierni vyháňajú bielych z Afriky!“ – za tým je Čína, ktorá už prakticky ekonomicky ovládla – až na pár oblastí – celú Afriku – naládovala tam odhadol 12 triliónov dolárov! Súvislosti: 1/ Ak sa centrum globálneho ekonomického riadenia premiestňuje z V. Británie a USA do Číny – toto nemôže ostať bez pôvodných zdrojov predchádzjúcich centier – ktoré boli pod kontrolou V.B. a USA. Lenže… 2/ Politika ovládania súvisí s nohou vojaka – teda ak Britániu ako centrum globálneho riadenia má nahradiť Čína – pochopiteľne – Briti musia zo zdrojových území odísť aj fyzicky! Preto sa organizuje pohon na biele kolonizačné obyvateľstvo a nahrádza sa FAREBNÝMI Číňanmi – samozrejme korupčne prepojenými s africkými vodcami. Klasika – analógia „holokaustu“ – európskych židov tak donútili kolonizovať Izrael. Ďalšia súvislosť… 3/ Za všetkým je britská kráľovská rodina – najvplyvnejšia na svete, ktorá v rámci Commonwealthu „nemá problém so žiadnym poddaným národom“ – teda ani s vlastným – britským – viď islamizácia Británie, takže vypratať ich /aj Holanďanov/ z Afriky – žiaden problém! Treba si spomenúť na okázalé prijatie čínskeho prezidenta – nielen s tým červeným kobercom – ale ako rovnocenného monarchu – ktorý /klan Li/ preberie správcovanie afrických zdrojov – pre tú istú kráľovnú – len mocensky – aj keď nie fyzicky – upratanú do centra riadenia sveta – v Číne. Treba si spomenúť na výrok kráľovnej, že by… Číst vice »
Ad “ Čína, ktorá – v mene britskej královnej – ovláda zdroje Afriky – ani náhodou nepošle čínsku pracovnú silu do afrických čínskych manufaktúr – lebo ju číselne jednoducho nemá! “ – kľúčovou úlohou Číny je „Fleet in Bejing“ kvôli kontrole Ruska a Indie, takže Číňanov už nemôžu vytiahnuť za vrkoče a za kopečky /ako v prípade stavby transamerickej železnice v 19. storočí – čomu predchádzalo vyvraždenie pôvodného obyvateľstva KOLONISTAMI NAVNADENÝMI na vlastníctvo sebou ulúpenej pôdy!/, keď v pláne GP je kontrolovať tento priestor – zvlášť Východnú Sibír – Ďaleký Východ, nakoľko toto je kľúčová zdrojová oblasť pre prepojenie celosvetovej Hodvábnej cesty! A tu sa dejú veci: 1/ Číňania dostali od ZSSR nafrak po provokáciách v amurskej oblasti – známe sú historky o prvom použití laserových zbraní! 2/ Po rozvrate ZSSR 1991 vďaka ruským komunistom – všeobecná úloha komunistov je vytvoriť vhodné predpolie na nástup korporáciíí a oligarchie – teda – komunisti sú podporovaní globálnymi imperialistami – o tom bol aj vznik ZSSR – boľševický rozvrat Ruska a reformných plánov kniežaťa Stolypina a plánov Mikuláša II. na rozvoj Východnej Sibíri a Ďalekého Východu – aby túto časť Hodvábnej cesty malo pod kontrolou Rusko a nie čínske a japonské záujmové klany! 3/ Po rozvrate ZSSR teda nastúpilo rozkrádanie ruských zdrojov pri hraniciach s Čínou – devastácia prírodných zdrojov, vzácnej zveri, dreva, pokútne hospodárenie, používanie jedovatých pesticídov… Číst vice »
Ilustračný dodatok k ruským laserovým zbraniam použitým pri Amure – a bolo toho viac – použili aj rezonančné zbrane – čínski vojaci sa vtedy premenili na hromady „čohosi“!
Как русское оружие в Сирии выжигает боевиков ИГИЛ
https://www.youtube.com/watch?v=qZR19KdIa_g
Oprava – správny výraz je „Fleet in being“ – sa mi do toho priplietol všade prítomný Beijing – Peking. Ide o idióm – flotila v bytí – myslené, že vôbec existuje – niekto to prekladá flotila v „byte“ pre lode = v prístave. Ako príklad hrozby Fleet in being som tu uviedol krížnik Bismarck – oveľa zaujímavejší je príbeh vo vojne aktívnejšieho – jeho o 10 tisíc ton menšieho dvojčaťa – krížnika Tirpitz, ktorého Briti nazvali Hitlerova beštia, a od ktorého zničenia závisela úspešnosť invázie spojencov v Normandii.