Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Nová hodvábna cesta pôjde cez Sýriu
[wp_ad_camp_1]
Čína a Sýria začali diskutovať o po-vojenských infraštruktúrných investíciach. Uskutočnil sa veľtrh v Pekingu za rekonštrukciu Sýrie.
Poslednú nedeľu v Pekingu China-Arab výmenná asociácia a sýrske veľvyslanectvo zorganizovali Syria Day Expo plnú stovkami čínských špecialistov na investovanie v infraštruktúre.
Qin Yong, podpredseda asociácie Čínsko-arabskej burzy oznámil, že Peking plánuje investovať 2 miliardy $ na priemysel v Sýrii pre 150 čínskych spoločností.
Samozrejme, že to dáva zmysel. Pred tragickou sýrskou proxy vojnou boli syrskí obchodníci už veľmi aktívni v maloobchodovaní na Hodvábnej ceste medzi Yiwu a Levantom. Číňania nezabúdajú na to, že Sýria kontrolovala prístup na pevninu do Európy aj Afriky v období starej Hodvábnej cesty, keď po púšti cez Palmýru tovar prešiel Stredomorie na ceste do Ríma. Po zániku Palmýry, vznikla vedľajšia cesta protiprúdom Eufratu a potom cez Aleppo a Antioch.
Peking vždy plánuje roky dopredu. A vláda v Damasku je zapojená na najvyššej úrovni. Takže nie je náhoda, že sýrsky veľvyslanec v Číne Imad Moustapha musel prísť s presvedčivým argumentom: Čína, Rusko a Irán budú mať prednosť pred ostatnými vo všetkých investičných projektoch a pri rekonštrukcií infraštruktúry po ukončení vojny.
Všetko ale záleží na tom ako sa vyvinie politicko-vojenská situácia následujúcich dejov v Sýrií.
Preložila: anna
Zdroj: (1)
[wp_ad_camp_1]
Nová hodvábna cesta povedie – už vedie – aj cez Slovensko!
Vlakové spojenie – Bratislava – Peking.
https://www.interez.sk/transsibirska-magistrala-9288-km-napriec-celym-ruskom-sa-da-prejst-uz-179e-bratislavy-sa-nou-vsak-mozete-dostat-az-do-pekingu/
Poznámka – celý ten odrb spočíva – v ignorovaní úlohy Indie, ktorá nám je kultúrne bližšia, a je celkovo – k životnému prostrediu a exploatácii je – filozoficky priaznivejšie – védsky – naladená. Len India dokáže vstrebať napríklad až 40% celoeurópskej produkcie!!! POZOR NA TIETO VECI!!!!