;

…..copak copak, jamíkům se nelíbí jejich vlastní taktika, kterou provozují po celém světě????? Je to ale úplně jedno, protože během několika minut mohou rusové deepstate vypnout veškerá zařízení včetně satelitů a udělat z nich hromadu nepoužitelného šrotu, A to navždy. Jenom jamíkům to ještě nějak nedochází…..

13:27

Moskva 2. februára 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexei Panov,Sputnik,Kremlin)

Dva lietadlá Tu-160, ktoré sú schopné niesť rakety, vykonali prelet nad Arktídou

Dva strategické bombardéry Tu-160 letectva vykonali prelet nad neutrálnymi vodami Beringovho mora a Nórskeho mora, a tiež Severného ľadového oceánu, stojí v správe na internetovej stránke ruského ministerstva obrany.

Lietadlá boli vo vzduchu viac ako 16 hodín a vykonali aj vzdušné dotankovanie paliva.

Ruské ministerstvo zdôraznilo, že piloti diaľkového letectva vykonávajú úlohy nad neutrálnymi vodami Arktídy, Atlantiku, Čierneho mora, Baltského mora a Tichého oceánu pravidelne.

Všetky lety sa vykonávajú prísne podľa Medzinárodných pravidiel používania vzdušného priestoru, vyhlásili na ministerstve.

Na svojom Twitteri na let ruských bombardérov zareagovalo zjednotené velenie amerických vzdušných a kozmických vojsk.

Američania vyhlásili, že zachytili dva ruské bombardéry Tu-160, ktoré vstúpili do kanadskej identifikačnej zóny protivzdušnej obrany. Ruské lietadlá sa nachádzali v medzinárodnom vzdušnom priestore a nevstupovali do suverénneho vzdušného priestoru USA alebo Kanady, povedalo ministerstvo.

Náš protivník pokračuje v demonštrácii svojich systémov zbraní veľkého dostrelu a vykonáva čoraz agresívnejšie kroky, vrátane pobrežného územia USA a Kanady,“ vyhlásil veliteľ Terrence O’Shaughnessy.

Ruský vojenský expert Alexander Leonkov v komentári pre televíziu RT povedal, že americké činnosti vedľa ruských hraníc sú oveľa agresívnejšie.

Let našich Tu-160 sa vykonával ďaleko od hraníc Kanady a Severnej Ameriky. Ak si spomenieme na lety B52 (amerického letectva red.), ktoré sa priblížili k našim hraniciam, napríklad zo strany Baltského mora, prelietávaly vo veľmi malej vzdialenosti. Takže je potrebné hovoriť o presnom opaku: oni ohrozujú nás a veľmi sa približujú k našim hraniciam,povedal expert.

Doktor vojenských vied, kapitán prvej triedy v zálohe Konstantin Sivkov vyhlásil, že ide o normálnu záležitosť.

Ide o cvičenie letov našich pilotov v operatívne dôležitých oblastiach, kde môže dôjsť k ich použitiu v prípade začiatku vojny. Americká strana jednoducho konštatovala, že naše lietadlá prileteli, že boli odhalené a boli sledované systémom protivzdušnej obrany. To je tiež absolútne normálna záležitosť. Tých vo svete každý deň prebieha veľké množstvo,povedal expert.

Tu-160

Lietadlo Tu-160 je nadzvukový bombardér s dlhým doletom, ktorý bol vyvinutý ešte v Sovietskom zväze. V súčasnej dobe prechádzajú existujúce lietadlá modernizáciou a ruské ministerstvo obrany obnovuje výrobu nových strojov.

Zdroj Sputnik

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.