…..copak copak, jamíkům se nelíbí jejich vlastní taktika, kterou provozují po celém světě????? Je to ale úplně jedno, protože během několika minut mohou rusové deepstate vypnout veškerá zařízení včetně satelitů a udělat z nich hromadu nepoužitelného šrotu, A to navždy. Jenom jamíkům to ještě nějak nedochází…..

13:27

Moskva 2. februára 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexei Panov,Sputnik,Kremlin)

Dva lietadlá Tu-160, ktoré sú schopné niesť rakety, vykonali prelet nad Arktídou

Dva strategické bombardéry Tu-160 letectva vykonali prelet nad neutrálnymi vodami Beringovho mora a Nórskeho mora, a tiež Severného ľadového oceánu, stojí v správe na internetovej stránke ruského ministerstva obrany.

Lietadlá boli vo vzduchu viac ako 16 hodín a vykonali aj vzdušné dotankovanie paliva.

Ruské ministerstvo zdôraznilo, že piloti diaľkového letectva vykonávajú úlohy nad neutrálnymi vodami Arktídy, Atlantiku, Čierneho mora, Baltského mora a Tichého oceánu pravidelne.

Všetky lety sa vykonávajú prísne podľa Medzinárodných pravidiel používania vzdušného priestoru, vyhlásili na ministerstve.

Na svojom Twitteri na let ruských bombardérov zareagovalo zjednotené velenie amerických vzdušných a kozmických vojsk.

[wp_ad_camp_2]

Američania vyhlásili, že zachytili dva ruské bombardéry Tu-160, ktoré vstúpili do kanadskej identifikačnej zóny protivzdušnej obrany. Ruské lietadlá sa nachádzali v medzinárodnom vzdušnom priestore a nevstupovali do suverénneho vzdušného priestoru USA alebo Kanady, povedalo ministerstvo.

Náš protivník pokračuje v demonštrácii svojich systémov zbraní veľkého dostrelu a vykonáva čoraz agresívnejšie kroky, vrátane pobrežného územia USA a Kanady,“ vyhlásil veliteľ Terrence O’Shaughnessy.

Ruský vojenský expert Alexander Leonkov v komentári pre televíziu RT povedal, že americké činnosti vedľa ruských hraníc sú oveľa agresívnejšie.

Let našich Tu-160 sa vykonával ďaleko od hraníc Kanady a Severnej Ameriky. Ak si spomenieme na lety B52 (amerického letectva red.), ktoré sa priblížili k našim hraniciam, napríklad zo strany Baltského mora, prelietávaly vo veľmi malej vzdialenosti. Takže je potrebné hovoriť o presnom opaku: oni ohrozujú nás a veľmi sa približujú k našim hraniciam,povedal expert.

[wp_ad_camp_2]

Doktor vojenských vied, kapitán prvej triedy v zálohe Konstantin Sivkov vyhlásil, že ide o normálnu záležitosť.

Ide o cvičenie letov našich pilotov v operatívne dôležitých oblastiach, kde môže dôjsť k ich použitiu v prípade začiatku vojny. Americká strana jednoducho konštatovala, že naše lietadlá prileteli, že boli odhalené a boli sledované systémom protivzdušnej obrany. To je tiež absolútne normálna záležitosť. Tých vo svete každý deň prebieha veľké množstvo,povedal expert.

[wp_ad_camp_2]

Tu-160

Lietadlo Tu-160 je nadzvukový bombardér s dlhým doletom, ktorý bol vyvinutý ešte v Sovietskom zväze. V súčasnej dobe prechádzajú existujúce lietadlá modernizáciou a ruské ministerstvo obrany obnovuje výrobu nových strojov.

Zdroj Sputnik

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.