Řekněte sbohem soukromí a přivítejte Velkého Bratra, protože vás bude brzy každý domácí spotřebič špehovat. Počet domácích spotřebičů, které využívají  Alexu od Amazonu, Google Home, Samsung SmartThings hub‚ a Amazon Fire TV, znepokojivě přibývá.

Soukromé společnosti používají naši lednici, myčku nádobí, mikrovlnku, topinkovač, bojler, klimatizaci, stropní ventilátor, pračku a sušičku, zásuvky do elektřiny, žárovky a lampy ke sledování našich domovů. (Lednice ‚Instaview‚ od LG má v sobě zabudovanou aplikaci Alexa.)

General Electric (GE) a Alexa. Domnívají se, že spotřebitelům to bude připadat zábavné, až zjistí, že Amazon bude kontrolovat každý spotřebič v jejich domovech.
„Integrací našich spotřebičů propojených Alexou zákazníkům  zjednodušíme život, který tak bude více produktivní a o trochu více zábavnější.“ Liz VerSchure, říká víceprezidentka odpovědná za strategii propojení spotřebičů GE.

Spotřebiče Monogram (GE) jsou instalovány s „Ženevou“ (pozn.: aplikace umožňující připojení k wifi), což znamená, že Alexa je tak schopna převzít kontrolu nad vašimi spotřebiči. Nezapomeňte, že GE právě představila jejich špionážní kartáč na vlasy, který se jistě uchytí v každé domácnosti.

 

Motorová vozidla vybavena aplikací Alexa

(pozn.: Amazon Alexa: inteligentní osobní asistent vyvinut v Amazon Lab126, poskytující hlasovou interakci, hudební playlisty, budíky, to-do listy, informace o počasí a dopravě,  audio knihy a další. Alexa je také instalována do rozličných druhů chytrých zařízení jako pomocník domácí automatizace. Většina zařízení s Alexou jsou ovládána hlasovými povely (pouze v angličtině nebo němčině).) zdroj: 1

Informační systém Fordu ‚Sync3‚ používá Alexu do všech jejich nových aut, nákladních vozů a crossoverů. Je pouze otázkou času než bude každé nové vozidlo vybaveno Alexou. Chrysler ‚Portal‚ minivan byl vybaven funkcí rozpoznávání obličeje a každé auto bude též brzy vyžadovat vaše biometrické znaky.

Rozpoznávání obličeje:

Brzy vás bude špehovat každý spotřebič

Co nám však skutečně říkají je, že se nemohou dočkat, až budou moci špehovat v našich domácnostech po celé zemi.

Dohled Amazonu a Googelu

 Podle článku v Gizomdu, FBI nemůže potvrdit ani vyvrátit odposlouchávání Amazon Echo.

Microsoft NSA učí děti „dobrým mravům“, zatímco všechny nahrává

Aristoteles‚ od Matella (obdoba Amazon Echo, ale pro děti) zaznamenává vše, co zachytí – včetně otázek dětí – a předává to jeho vývojářům.

„Aristoteles přináší další vylepšené funkce AI, které umožňují provádět více specializovaných funkcí autonomně, což zahrnuje i pomoc při tišení plačícího dítěte, nákupu plenek nebo vyhledávání online nabídek, posilování dobrých mravů u dětí a dokonce pomáhá učit děti cizímu jazyku“

Který rodič by nechtěl NSA Microsoft, který učí jejich děti „dobrým mravům“?

Microsoft a NSA špehují miminka a děti

(pozn: NSA: Národní bezpečnostní agentura )

Před 4 lety UK Guardian odhalil, že Microsoft spolupracoval s NSA. (pro více informací klikněte sem a sem)

Matell využívá dětských hraček, aby špehoval v rodinách po celém světě

„Mattel využívá výhod některých nejnovějších a nejzajímavějších technologií z Qualcomm Technologies, jako je deep learning, rozpoznávání hlasu, audio, přední kamera a konektivita, aby do domácností přinášel benefity věcí řízených internetem,“ řekl Rai Talluri, bývalý víceprezident Qualcomm Technologies. (Mattel působí ve 40 zemích a prodává produkty více než 150 národům.)

Co však doopravdy Qualcomm říká je, že DHS využívá hračky od Matella k celosvětové špionážní činnosti v rodinách!
(Google search of Qualcomm Technologies a Homeland Security vrátili více než 2,3 milionů úderů.)

(pozn.: DHS: Ministerstvo vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických)
Zašlo to až tak daleko, že vás špehují dokonce i televizní ovladače.

Nový, hlasem ovládaný, ovladač od XFINITY naslouchá všem a jejich balíček pro domácí zabezpečení vám umožní otevírat dveře, rozsvítit světla a aktivovat váš termostat prostřednictvím smartphonu. Pokud používáte smartphone, abyste viděli, co se děje u vás doma, myslíte si, že Comcast také nemůže?

2017: Odpadkové koše špióny

Simplehuman navrhnul odpadkový koš, který se aktivuje hlasem a je připojený na Wi-Fi. Proč vyrábět koše aktivované hlasem, které mohou všechny špehovat? Co se stalo s Listinou práv?
Toto je svět, který DHS, NSA a soukromé korporace chtějí. Svět, kde je domov každého člověka sledován a NIC není tajemstvím.
přeložila: raja
zdroj: 2

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.