;

Nejnovější ruská hypersonická zbraň schopná snadno překonávat americký systém PVO bude uvedena do bojové pohotovosti do roku 2020, píše CNBC s odvoláním na zdroje obeznámené s hlášeními americké rozvědky.

Jde o systém Avangard. Zdroje televizní stanice oznámily, že Moskva dvakrát úspěšně vyzkoušela novou zbraň v roce 2016. Dodaly, že třetí zkouška se konala údajně v roce 2017, přístroj ale havaroval a cíle nedosáhl.

Nicméně pracovník Střediska pro strategické a mezinárodní studie (CSIS) a expert v oblasti PRO Thomas Karako prohlásil, že americká PVO není schopna čelit Avangardu, a vyzval ke změně strategie protiraketové obrany.„Nelze odkládat na zítřek modifikaci strategické protiraketové obrany. Je škoda, že jsme dovolili Rusku pokročit tak daleko,“ řekl.

CNBC dříve zveřejnila příspěvek, v němž se tvrdilo, že USA nezaostávají za Ruskem a Čínou ve vývoji hypersonických zbraní. Avšak, jak řekl později v interview pro RT vojenský expert, plukovník ve výslužbě Viktor Baranec, jsou americké hypersonické zbraně skoro dvakrát pomalejší než ruské.

Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.