Bývalý ruský špion Sergej Skripal byl propuštěn z nemocnice v Salisbury.

Bylo nám řečeno, že pan Skripal se již cítil natolik dobře, aby byl propuštěn z nemocnice.

„Ačkoli jsou pacienti propuštěni, právo na ochranu soukromí  jim zůstává i nadále a nedovoluje nám podávat bližší informace ohledně jejich léčby. Nicméně léčba lidí v tak těžkém zdravotním stavu, po otravě nervovým jedem, vyžaduje jejich stabilizaci a udržení při životě, dokud jejich těla nezačnou produkovat více enzymů, které nehradí ty, jež byly napadeny jedem,“ sdělil zástupce nemocnice.

Dcera Sergeje Skripala Julija byla z té samé nemocnice propuštěna již v dubnu. Ruským diplomatům se nikdy nepodařilo sjednat si s ní schůzku. Později tvrdili, že Londýn porušoval práva ruských občanů Sergeje a Julije Skripalových. Ta byla později převezena do vojenské nemocnice, kde údajně zůstávala kvůli bezpečnostním a zdravotním důvodům. Sama Julija učinila k incidentu poněkud abstraktní prohlášení a její nynější místo pobytu zůstává neznámé.

Jak případ otravy Sergeje Skripala nabíral obrátky, většina expertů se domnívala, že se Sergej a jeho dcera poté, co byli otráveni nervovou látkou Novičok, již nikdy plně nezotaví. Nicméně se ukázalo, že se uzdravují nečekanou rychlostí.

 

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...