Federální úřad pro letectví (FAA) omylem odhalil více než 2 000 záznamů o letech soukromých letadel odsouzeného sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina, z nichž více než 700 bylo podle serveru Insider dosud neznámých.

Deník Insider podal v lednu 2020 žádost podle zákona o svobodném přístupu k informacím (Freedom of Information Act – FOIA), v níž požádal FAA o zveřejnění údajů agentury spojených se soukromými tryskáči Jeffreyho Epsteina. Ačkoli byla žádost tohoto zdroje zamítnuta kvůli zákonné výjimce určené Kongresem, známé jako „výjimka 7“, FAA podle zprávy Insideru neúmyslně zaslala Insideru část Epsteinových letových údajů, které zahrnovaly odlety a přílety, v rámci nesouvisející žádosti FOIA dříve v roce 2021.

Letové záznamy údajně obsahují údaje o přibližně 2 300 letech uskutečněných čtyřmi Epsteinovými soukromými letadly v letech 1998 až 2020.

Federální záznamy také odhalily 704 dosud neznámých cest, které se uskutečnily Epsteinovými letadly, včetně letů mezi lety 2013 a 2016, uvádí Insider. Údaje FAA neobsahují jména cestujících.

Podle záznamů o letech, které byly odhaleny v rámci případu „pomluvy“ proti Maxwellové, patří mezi cestující na palubě Epsteinových letadel bývalí prezidenti Donald Trump a Bill Clinton a také Epsteinův komplic Ghislane Maxwellová.

Údaje FAA podle Insideru potvrdily Epsteinovy časté cesty na Americké Panenské ostrovy, kde se nachází jeho soukromý ostrov.

Nové záznamy rovněž potvrzují cestovní zvyklosti, které odhalila databáze Epsteinových letů, kterou má Insider k dispozici, a to především do jeho hlavních rezidencí v New Yorku a Palm Beach a dalších nemovitostí v Paříži, Novém Mexiku a na Panenských ostrovech, uvádí dále Insider.

Epstein, bývalý manažer hedgeového fondu, byl v roce 2019 zatčen poté, co ho desítky žen obvinily, že je v nezletilém věku sexuálně zneužíval a napadal. Prokurátoři uvedli, že v jeho sídle na Manhattanu našli sbírku fotografií s nahými ženami mladého věku.

Přeložila tereza | Zdroj: Daily Caller

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.