DÜSSELDORF | Matka tříletého chlapce zveřejnila na Facebooku video, na kterém si stěžuje, že se její syn nemůže v jeslích socializovat s ostatními dětmi, neboť pouze dvě z nich mluví německy. Video má téměř dva miliony zhlédnutí. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Leen Kroetsch ze Severního Porýní-Vestfálska na videu z 15. srpna tvrdí, že z 25 dětí v jeslích, které navštěvuje její syn, pouze dvě mluví německy. Proto se musí přizpůsobovat cizímu okolí, zatímco ostatní děti spolu snadno komunikují. Podle ní politici migrační krizi zcela nezvládli

„Můj syn se musí adaptovat ostatním dětem,“ říká na videu matka. „To není integrace, drazí politici, integrace je trochu něco jiného,“ dodává. Tvrdí, že její případ není ojedinělý a odkazuje na svou známou, jejíž dítě je pouze jedním ze dvou, kdo mluví německy. Kromě toho se Kroetsch musela obrátit na soud, aby mohla pro své dítě zajistit místo v jeslích, zatímco rodiče Muhamedů, Aliů, jak se všichni jmenují, tento problém údajně nemají.

„Bojím se. Mám strach o budoucnost svého syna a nevím, co ještě mohu čekat. Cítím se spolu se synem jako cizinci. Byl to úmysl?“ říká a dodává, že možná bude muset jednou emigrovat.

 

[wp_ad_camp_2]

 

HILFE❗Läuft so Integration?Wer muss sich Integrieren?Nachtrag:Weil ich mich nicht immer wiederholen möchte.Ich gebe weder Eltern noch Kinder die Schuld daran einen Kindergartenplatz bekommen zu haben. Integration ist Wichtig aber das Gleichgewicht ist nicht da. Damit hat einfach kein Kind etwas davon.Kinder lernen von einander und brauchen unter auch Sprachvorbilder.Beleidigungen sowie extreme Rechte und Linke Kommentar werden gelöscht.Jeder darf seine Meinung sachlich äußerst.Auch und wenn ich Auswandere Entscheide ich mich bewusst dazu eine andere Sprache und Kultur anzunehmen. Das scheinen aber einige nicht zu verstehen.#wirsindleen

Posted by Leen Kroetsch on Miðvikudagur, 15. ágúst 2018

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.