Vedení americké armády tvrdí, že příští válka se bude odehrávat ve velkoměstech, ale armáda se pustila do ambiciózního úsilí připravit většinu svých bojových brigád na boj nikoliv v nich, ale pod nimi.

Koncem loňského roku (2017) armáda zahájila urychlené úsilí, v jehož rámci věnuje přibližně 572 milionů dolarů na výcvik a vybavení 26 z 31 aktivních bojových brigád pro boj v rozsáhlých podzemních zařízeních, která se nacházejí pod hustě obydlenými městskými oblastmi po celém světě.

Pro tento nový typ boje budou muset pěší jednotky umět efektivně navigovat, komunikovat, překonávat těžké překážky a útočit na nepřátelské síly v podzemních bludištích od stísněných chodeb až po tunely široké jako obytné ulice. Vojáci budou potřebovat nové vybavení a výcvik, aby mohli operovat v podmínkách, jako je naprostá tma, špatný vzduch a nedostatek krytí před nepřátelskou palbou v oblastech, které jsou výzvou pro standardní armádní komunikační zařízení.

Vyšší velitelé se ve veřejných projevech zmínili o malých částech tohoto úsilí, ale armádní představitelé v Manévrovém centru excelence ve Fort Benningu v Georgii – organizaci, která vede úsilí o podzemní operace – se zdráhali hovořit o rozsahu tohoto úsilí.

Nezmíněny zůstaly nedávné studie, které armáda provedla, aby toto úsilí podpořila. Armáda v roce 2017 dokončila čtyřměsíční revizi svého zastaralého přístupu k boji v podzemí a vydala novou výcvikovou příručku věnovanou tomuto prostředí.

Nová priorita

Armáda si vždy uvědomovala, že může být nucena vyčistit a zabezpečit podzemní zařízení, jako jsou kanály a systémy metra pod hustě obydlenými městy. V minulosti se taktikou a postupy zabývaly příručky o boji ve městech, jako je Příručka pěšáka pro boj v zastavěných oblastech z roku 1993.

Před válkou v Iráku a Afghánistánu byly úkolem dobývat rozsáhlé podzemní vojenské komplexy pověřeny jednotky speciálních operací prvního stupně, jako jsou armádní Delta Force a námořní SEAL Team 6, stejně jako armádní 75. pluk Rangerů.

Ale nové zaměření Pentagonu na přípravu na boj s rovnocennými armádami, jako je Severní Korea, Rusko a Čína, vše změnilo.

(kráceno)

Zdroj: military.com

Článek je sice z roku 2018, ale krásně ilustruje, že armáda se začala více připravovat na čištění podzemních tunelů a vojenských základen Deep state. Označované zkratkou DUMB, tedy Deep Underground Military Base (Hluboká podzemní vojenská základna). Tyto Deep state základny a vojenské laboratoře jsou (byly) po celém světě. Jejich skenování a poté ničení začalo nejvíce od roku 2020. Děly se tam hrůzostrašné věci, které byly šokující i pro otrlé a zkušené chlapy.

S tímto článkem úzce souvisí i video níže. Slavný herec Jim Caviezel hovoří o adrenochromu a o svém novém filmu Zvuk svobody, který byl natočen podle skutečných událostí.

Doporučuji si pustit trailer k tomuto filmu: https://youtu.be/7oZE2nod4i0

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.