Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Banky blokují jmění svých klientů. Pro výběr Vašich peněz může být vyžadován souhlas ředitele banky!
Riziko při deponování peněz nebo zlata v bance stále roste. Později vám vysvětlím, jaká úskalí čekají na klienty bank, když si chtějí vybrat své peníze nebo zlato ze své banky.
Jen málo z nás je schopno vyhodnotit enormní rizika, kterým jsme aktuálně vystaveni na globální úrovni. Mezi těmito některými, kteří umí tato rizika určit je jen málo těch, kteří mají schopnost tato rizika vyhodnotit a zavést ochranná opatření.
[wp_ad_camp_2]
SVĚT NENÍ PŘIPRAVEN NA TO, CO BRZY NASTANE
Maximální riziko vyžaduje maximální ochranu. Když však většina lidí tato rizika ani nerozpozná, vychází z toho, že se málo kdo chrání. Takto je svět zcela nepřipraven na nadcházející katastrofy. Dokonce i na těch nejvyšších úrovních se vlády soustředí na běžné politické otázky, místo toho, aby se soustředily na nejpalčivější problém hospodářství. V porovnání s potenciálním krachem finančního systému a světového hospodářství jsou vnitřní politické problémy jako např. USA, Velké Británie, Francie a Německa zcela bezvýznamné, přesto se stále politické vedení těmito plně zaměstnává, snad i proto, že zcela nechápou, jaký masivní černý mrak visí nad světovým hospodářstvím.
BREXIT – NEÚSPĚCH
Ve Velké Británii máme Brexit, ze kterého Theresa May učinila naprostý chaos. Britský národ rozhodl o vystoupení z EU, ovšem paní May po dvou letech předkládá jen jakési ujednání, které ponechává Velké Británii téměř všechny povinnosti a zákony EU, avšak bez možnosti spolurozhodování a ovlivňování. Za toto potěšení zaplatí spojené království navíc Bruselu ještě 39 miliard £. Přežije toto May, nebo se Brexit neuskuteční? Na toto zatím nikdo nedokáže odpovědět. Brusel, Francie a Německo se zoufale snaží udržet toto umělé uskupení. Vzhledem k všude čekajícím problémům, jakož i rostoucí opozici uvnitř EU, je jen otázkou času, kdy se EU rozpadne. Nadcházející ekonomický pokles se o to postará.
[wp_ad_camp_2]
ZÁPADNÍ VEDENÍ UŽ NENÍ V OBLIBĚ
V průzkumech mínění jsou Merklová a Macron stále více neoblíbené a s největší pravděpodobností již opotřebené vedoucí síly. V USA se Trumpova popularita sice stále pohybuje okolo 40 %, stal se z něho však nyní ochromený prezident, který již neprosadí žádná velká rozhodnutí přes obě komory parlamentu. Až přijde v nadcházejících dvou letech pokles hospodářství a akciových trhů, začne barometr nálady pro Trumpa prudce klesat, což platí pro všechny prezidenty v dobách klesající ekonomické aktivity a ztrát na akciových trzích.
HROZÍ POLITICKÉ A FINANČNÍ ZHROUCENÍ
Tak podobně vypadá celkový obraz ve všech velkých západních národech. A to je teprve začátek. Až budou akciové trhy a hospodářství zasaženy poklesem, začne ve většině zemí také politický hněv – časté opakování voleb, vyslovování nedůvěry nebo odebírání úřadu. To vše budeme zažívat v nadcházejících letech.
Existuje vůbec ještě nějaké řešení? Myslím, že ne. Vzhledem k 250 bilionům dolarů dluhů a dalším 2 biliardám dolarů v derivátech, jakož i nekrytých závazcích se svět nebude moci zbavit svých problémů pomocí dalšího vytváření peněz. Problém se nedá řešit nasazením prostředku, který byl původní příčinou problému. Centrální banky však nemají jiné prostředky ve svém arsenálu, tudíž budou opět jen neomezeně tisknout peníze. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se dolar proměnil v kryptoměnu, aby si lidé mysleli, že se všechny problémy s dluhy dají vyřešit touto cestou, neboť se všechny stávající dluhy USA splatí pomocí nové dolarové kryptoměny.
[wp_ad_camp_2]
ŠÉFKA MMF: CENTRÁLNÍ BANKY BY MĚLY VYDAT DIGITÁLNÍ MĚNY
Šéfka MMF, Christine Lagarde, nedávno uvedla, že by centrální banky měly rychle zapracovat na tvorbě digitálních peněz nebo kryptoměn.
Už dávno mi bylo jasné, že vlády států a MMF by nikdy nedopustili, aby se soukromé kryptoměny etablovaly jako důležitý platební prostředek. Lagarde jen navrhuje, aby státy vytvořené kryptoměny utvořily systém, který by byl regulován centrálními bankami.
DLUHY SE NEDAJÍ VYŘEŠIT POMOCÍ INFLACE
Čím více se dostane finanční systém pod tlak, tím větší bude počet panických opatření ze strany státu. Je úplně jedno, co udělají, dluhů se stejně nikdy nezbaví. Nedají se zlikvidovat pomocí inflace, neboť by tak stále jen rostly. Ani splacení dluhů se nikdy neuskuteční. Jelikož v dobrých časech zadluženost exponenciálně narostla, nedá se očekávat, že by mohla být splacena v časech zlých. Právě během přicházejícího poklesu ztratí centrální banky kontrolu nad úrokovými sazbami, které prudce vzrostou pod vlivem paniky a hroutícího se trhu.
Od roku 1971 se svět nachází v neustálé expanzi zadluženosti. Ve skutečnosti toto začalo na začátku 60-tých let; od té doby dluhy v USA rok co rok stále stoupají. Když pak v roce 1971 Nixon zrušil krytí dolaru zlatem, stalo se tištění peněz pro většinu vlád zlatokopeckou soutěží bez jakýchkoliv hranic. Ještě nikdy to nebylo tak jednoduché. Kdykoliv bylo potřeba peněz, bylo možné si je natisknout. Za těchto okolností narůstá od té doby globální zadluženost exponenciálně.
[wp_ad_camp_2]
ZLATO OPĚT PŘEVEZME FUNKCI JEDINÉHO OPRAVDOVÉHO PENĚŽNÍHO PROSTŘEDKU
Pokud se finanční krize zintenzivní, začne se přikládat zlatu opět znatelně více zájmu a významu jako jedinému jistému finančnímu prostředku. Toto bude doprovázet další pokračování onoho býčího trhu, který začal v roce 1999 a od roku 2011 – 12 probíhala korekce. Měřeno v US dolarech, skončila tato korekce v prosinci 2015, ovšem v mnoha jiných měnách, jako např. kanadský dolar nebo euro, propadlo zlato hluboko v roce 2013.
Ve světě, ve kterém riziko dosáhlo historických maxim, je majetek ve zlatě pojistkou a ochranou jmění.
Rozhodující význam ovšem nemá jen majetek ve zlatě, ale i uložení tohoto zlata. Vidíme, že stále více Američanů má zájem o uložení zlata ve Švýcarsku, na základě rizika, které plyne z vlastnictví zlata v USA (ať už konfiskace nebo bail – in). Také Němci si dělají stále více starostí o budoucí předpisy a pravidla v Německu nebo v EU a z toho důvodu se snaží dostat své peníze z Německa pryč.
NEMĚJTE SVÉ ZLATO ULOŽENO V NĚKTERÉ Z BANK
Často jsem varoval před uložením zlata v bance. Tam by mohlo být zavedeno bail – in nebo zmrazení bankovních aktiv, a to také v případě, že bude uloženo v soukromém trezoru. Pokud je zlato uloženo do univerzálních prostor trezoru, jsou rizika ještě vyšší. Viděli jsme mnoho případů, kdy si klient myslel, že koupil zlaté cihličky, a ty pak nebyly k dispozici. Když pak chtěl klient své zlato přemístit, musela banka nakonec zareagovat a obstarat nové cihly. Takže i zlaté cihly, které sami uložíte v nějaké bance, mohou být velmi riskantní.
[wp_ad_camp_2]
Stále častěji sledujeme, jak se i švýcarské banky brání přáním svých klientů, kteří chtějí své zlato nebo peníze vybrat z banky. Vymýšlejí si všemožné překážky, jako např.: omezení, že je možné vybrat z banky 100.000 CHF v hotovosti nebo ve zlatě za rok (to stejné platí v dolarech).
Jedna švýcarská banka nedávno zavedla omezení, že při vyzvednutí nad 500.000 franků vyžaduje souhlas ředitele banky. Samozřejmě, že je to naprosto směšné, když si klient nemůže vybrat z banky své vlastní zlato nebo svůj uložený majetek. Ale tak se věci momentálně vyvíjejí. Banky nejsou jen nejistými institucemi pro zabezpečení vašich peněz nebo majetkových vkladů – v okamžiku, kdy banka všechno od vás dostane, už to nemůžete vybrat! Z mého pohledu, by člověk neměl ukládat větší majetkové vklady do banky s výjimkou těch prostředků, které budou použity k okamžité likviditě. Zlato a (stříbro) jsou naprosto likvidní a při všech potřebách likvidity jsou jednoduše směnitelné do všech fiatových měn; Je mnohem lepší udržovat si svůj majetek ve fyzické formě drahých kovů pod vlastní kontrolou. Všechna aktiva uložená v bance jsou vystavena rizikům jako bail – in, znehodnocení, omezení likvidity (vzpomeňme si na Argentinu), podvodu nebo bankrotu.
pro tadesco přeložila marki | zdroj: 9
[wp_ad_camp_2]
Nedávno oři výběru nadlimitního výběru peněz na pobočce, která je k tomu určená, vydávali vesele peníze klientům, kteří přišli po mně a až po dotazu a dlouhém čekání co se děje, mě neochotně vyhověli. I operátorka, která mi požadavek zpracovala se zvláštně divila, ale omluvy ani vysvětlení jsem se od nikoho nedočkala.
Záleží na tom, jak tvrdý ten reset bude a jestli se to podaří uřídit nebo to sklouzne do úplné anarchie, kdy bydlení na vesnici, zásoby, drahé kovy, nebudou zárukou snadnějšího přežití, ale naopak to bude nakreslení si terče na čelo. Aspoň nás tak programují ve všech postapokalyptických filmech, co se kolem toho točí 🙂
Inu přesně jak říká tm…“peníze v bance si může nechat jen člověk s amputovaným mozkem“ ☻ Případ uzavřen.
Pise sa o rom od prechdu zo zlata a stale dlh rastie. Dlh planety je niekolko stovak bilonov a co rastie dalej rovnako uz desatrocia. Je to hra a ked bude treba vytlacia si dalsie papieriky nanovo. A zlato ma iba hodnotu aku mu oni pridelia ak budu chciet bude stat cent rovnako pozemky hodnota je relativna, znarodnenie tu uz bolo tiez necakane. Myslim ze je potreba hlavne si uvedomit virtualnu realitu sveta a zit pre sameho seba svoj cas a rodinu. Snivat a plnit si sny. Ak nik nebude volit a nebude zivit system sam skolabuje. Nic okrem spomienok neostane.
Přesně!
Tak schválně kde jsou kostějové, přeci ne u západních ho.not?
https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=i7kC5KY7opk / 2:19:33
sorry, co je to:“fiatova mena“? to je preklep?
Není to překlep. Fiat měna či fiat peníze je měna s nuceným oběhem. Jsou to peníze vytvořené mocí úřední. Měna s nuceným oběhem se objevuje i pod názvem zákonná měna. Fiat je ve významu rozkaz či nařízení.
Prostě oficiální státní peníze, krytý leda hovnem: CZK, EUR, USD…..
fiat lux -> budiz svetlo
fiat mena -> budiz prachy, neboli penize nekryte zadnou realnou hodnotou…
Budete se divit, ale opravdu bohati lide nemaji hotovost k dispozici. Vse maji ulozeno v nemovitostech ci jinych aktivitach a stava se, ze si dokonce musi pujcit, kdyz si neco potrebuji koupit ci uhradit beznou vec jako je zaloha na elektrinu…toto mam s duveryhodneho zdroje
Nicmene je jiz potreba ukoncit tento blby financni system kdy penize jsou nad lidskym zivotem.
Hm, zajímavé. Nejsem tedy příznivcem hromadění peněz v bankách („peněz“, čísílek v internetovém bankovnictví), ale toto je extrém tedy..
Prosím, jak dlouho již popř. tyto Vaše zdroje provozují „tuto politiku bez hotovosti“. Věřím tomu, poněvadž podobní lidé disponují poněkud kvalitnějšími informacemi, než dělný lid
Já jim opravdové vydělané peníze, oni mě virtuální v kreditce. Lidi, kupte si pozemek, stačí jeden dva hektary. když bude opravdu zle, tak Vás to uživí i s rodinou.
To je pravda, ale kde tu potrebuješ aj niečo kúpiť a na to potrebuješ ozajstné peniaze.
a budeš se pást trávou, pokud Ti poroste. Musíš mít na těch hektarech, dům, vodu, energii, odpad a zásoby potravin.
Blbost; Ty nikdy svá práva neobhájíš. Právo na teror měl do nedávna jen stát. Nyní mocní.
Prostě se hraje „va banques“.. jde o banky
Vzhledem k tomu, že se tyto obavy týkají jen opravdu majetných lidí, tak cca 90 procent občanů ČR – tedy devíti milionů z celkových deseti, tyto starosti mít nemusí a ani nemá. Když je někdo opravdu bohatý a uměl si zařídit, že má obrovský majetek tak má být dost chytrý i na to, aby se pojistil proti různým rizikům, která na jeho peníze či jiná aktiva číhají. A pokud jeho myšlení není připraveno na řešení takových krizí nu tak ať o svůj majetek klidně přijde. Alespoň bude mít zase jeho mozek co dělat až bude znovu hromadit nějaký majetek.
Pavle, a teď si představte situaci, kdy ten limit pro výběr bez souhlasu (nebo jiné překážky) sníží např. na 1 000 euro. Myslím, že to bude náhle problém 90ti % obyvatel ČR. Tedy jste až příliš velký optimista.
vždyt to máme vyzkoušené.. a není to tak dávno na kypru byl limit snad +/- 25 euro
Ano, máte pravdu. Myslím, že to bylo 20 euro za den. A tuším, že to bylo ještě v další zemi EU. Itálie?
hmmm. to se to tenkrat stalo v rusku, mam dojem v ’92. banky zavrely na par dni a kdyz znovu otevrely, tak bylo vse devalvovane(rikam spravne, nebo svalutovane?,). takze lidi najednou nemeli ani na chleba.