Vynucené odstavení jednoho nukleárního reaktoru s příchodem zimy není šťastné. Odstavení šesti ze sedmi reaktorů, které jsou zodpovědné za dodávku 40 % elektřiny v Belgii, už je na pováženou. Ke krizové situaci navíc dochází v zemi, která má podle britského deníku The Guardian, jenž o situaci informoval, chaotickou státní správu.

[wp_ad_camp_2]

Aktualizovaný krizový plán zmiňuje, že v případě nedostatku elektrické energie by bylo v ulicích vypnuté osvětlení, omezena  průmyslová výroba a v domácnostech by celostátně probíhaly postupné tříhodinové odstávky elektřiny.

Zdroj (1)

tm komentuje:

z celé situace tedy vyplývá, že se jedná o připravený dlouhodobý plán BLACKOUTU při nemožnosti rozpoutání WWIII , tedy zápalky – občanské války. Má to způsobit nepokoje a následné děje k tomuto připravené. Jaké, je asi každému jasné. Blíží se tedy pravděpodobně hodně horká zima, i když podle předpovědi mají být třeskuté mrazy kolem -30°C. Ale komu z „předpovědníků“ počasí chcete ještě věřit. Neumí dokonce dnes přepovědět druhý den…..

Nyní možná mnoho jedinců pochopí, proč němci varují před BLACKOUTEM také. Elektrocentály pro ty co bydlí na vesnici jsou tedy zcela nutné a co bude v panelácích v Belgii nikdo neví. No a samozřejmě se to týká také nás v Čr. O zásobách jídla je samozřejmě zbytečné hovořit. Varovali jsme mnohokráte…..

tm