Nový výzkum ukazuje, že 56 % dotázaných vidí islám jako kompatibilní, zatímco 56 % se obává muslimského extrémismu.

Výzkum veřejného mínění, který provedla New America Foundation a American Muslim Institution, ukazuje na nejvyšší úroveň nedůvěry k muslimům v USA. Informuje o tom Al Jazeera.

Velká část Američanů je podle výzkumu přesvědčena, že islám není kompatibilní s americkými hodnotami. Konkrétně výzkum ukazuje na to, že 56 % Američanů si myslí, že islám je kompatibilní s americkými hodnotami, 42 % se domnívá, že není. Kolem 60 % je toho názoru, že američtí muslimové jsou stejní vlastenci jako ostatní, 38 % si to nemyslí.

[wp_ad_camp_2]

 

Zveřejněný výzkum dále ukázal na to, že 74 % dotázaných Američanů akceptuje názor, že ve společnosti je bigoterie vůči muslimům. 56 % má obavy z extrémismu mezi muslimy. Výzkum také poukázal na to, že negativnější názory na muslimy mají republikáni. 71 % z nich míní, že islám není kompatibilní s americkými hodnotami, 56 % republikánů potvrdilo obavy z toho, že by v jejich sousedství vznikla mešita.

Ovšem jeden z autorů výzkumu tvrdí, že se antimuslimské nálady nedají spojovat jenom s politickou pravicí. Kromě toho výzkum ukázal, že méně, než polovina Američanů se osobně zná s nějakým muslimem.

zdroj: 9

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.