V obežníku pre rodičov z Rakúskej spoločnosti pre pediatriu a adolescentnú medicínu (OEGKJ) sa odporúča očkovanie detí. V dokumente sa poukazuje na to, že nikto nechce vyvíjať nátlak, ale súčasne sa vykresľuje hororový scenár o zatvorení škôl, ak sa deti nedajú zaočkovať. Vedľajšie účinky, ako je myokarditída, sa označujú za neškodné. Aktuálna publikácia American Food and Drug Administration (FDA) výslovne varuje pred týmto vedľajším účinkom.

PREKVAPUJÚCA DOHODA S NIG

OEGKJ vypracovala list rodičov o očkovaní detí od 12 rokov. Hneď na začiatku sa odkazuje na odporúčanie Rakúskeho národného výboru pre očkovanie (NIG), očkovať deti vo veku od 12 do 15 rokov. S týmto odporúčaním súhlasia. Keďže jeden zo signatárov listu je Dr. Daniela Kohlfürstová, ktorá je členkou NIG, táto skutočnosť neprekvapuje. Poukazuje sa na to, že Stála komisia pre očkovanie (STIKO) v Nemecku nevyslovila všeobecné odporúčanie pre očkovanie detí a snaží sa zdôvodniť svoj vlastný názor, odchyľujúci sa od STIKO. Od začiatku sú pokusy o vylúčenie možných námietok.

POKUS O DRAMATIZÁCIU

Aj keď deti a dospievajúca mládež oveľa menej často ochorejú na COVID ako dospelí, aj v tejto skupine sa vyskytujú závažné príhody,“ týmto šíria strach v médiách. Do mája 2021 malo okolo 150 detí a dospievajúcich ťažký priebeh COVID a viac ako 500 z nich muselo byť ošetrených v nemocniciach. Päť detí zomrelo – aj keď s vážnymi predchádzajúcimi ochoreniami.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Očkovanie môže s vysokou pravdepodobnosťou chrániť vaše dieťa pred ťažkým priebehom a nevyhnutným pobytom v nemocnici. Z nášho pohľadu je táto individuálna ochrana najdôležitejším argumentom na zaočkovanie sa“. Zo súčasného pohľadu by výhody jednoznačne prevážili možné riziko vedľajších účinkov. Najmenej 400 lekárov má však presne opačný názor, ako už informoval Wochenblick.

DETI ZODPOVEDNÉ ZA „NORMÁLNY SPOLOČENSKÝ ŽIVOT“?

Stále sa poukazuje na takzvanú „stádovú imunitu“ a tiež na to, že ak nebudú deti očkované, dá sa očakávať, že školy budú na jeseň opäť zatvorené. Viac ako posmešne znie nasledujúca časť: „Očkovanie detí a dospievajúcich tak slúži aj na zachovanie prevažne normálneho spoločenského života (aj) pre deti a mladistvých.

Ešte drastickejšie to pokračuje, ak ide o vedľajšie účinky. Hovorí sa o štúdii firmy BioNtech / Pfizer, v ktorej sa nevyskytli žiadne závažné nežiadúce účinky. Milióny dávok by sa deťom naočkovali a bez hromadenia sa vážnych následkov. Známe prípady zápalu srdcového svalu by boli mierne. O zvýšenom výskyte tohto vedľajšieho účinku u mladých mužov sme informovali tiež vo Wochenblicku. Aktuálna publikácia amerického FDA taktiež odporuje zastúpeniu OEGKJ:

Hlásenia o nežiadúcich účinkoch naznačujú zvýšené riziko myokarditídy, perikarditídy najmä po druhej dávke a do niekoľkých dní po očkovaní. Okrem toho sa v letákoch pre príjemcu a ošetrovateľa uvádza, že očkovaní by mali okamžite vyhľadať lekára, v prípade bolesti na hrudníku, dychavičnosti a búšiaceho srdca.“

Na reakcie rodičov, ktoré sa bez komentára neobídu sa už tešíme.

Přeložila zuzka | Zdroj: Wochenblick

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.