Bývalý ředitel FBI James Comey byl popraven; jeho srdce přestalo bít poté, co mu gilotina odřízla hlavu.

Jak již bylo dříve oznámeno, 4. června uznal Úřad vojenských komisí Comeyho vinným z vraždy a velezrady a rozhodl, že jeho hlava bude sťata v Den nezávislosti nebo před ním. V pondělí v 11:00 hodin dopoledne Sbor generálních soudců amerického námořnictva tento slib splnil, přičemž krátkému obřadu před popravou předsedal viceadmirál John G. Hannink.

Na rozdíl od poprav Clintona a Podesty chyběly při popravě Comeyho fanfáry; pouze půl tuctu vojenského personálu, včetně generála námořní pěchoty Davida H. Bergera, vydalo svědectví o příšerném, ale příhodném Comeyho konci. Na rozdíl od předchozích poprav chyběly také při Comeyho popravě podrobnosti o jejím provedení. Poté, co dva uniformovaní příslušníci vojenské policie doprovodili Comeyho ke zlověstnému aparátu a položili hlavu na sekáč, viceadmirál Hannink osobně zatáhl za páku, která spustila 40ti kilogramovou čepel z výšky 4,5 metru. Comeyho hlava spadla do koše, který byl poté zapečetěn a odvezen na neznámé místo.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Poprava proběhla poblíž majáku Windward Point na jižním okraji zálivu Guantánamo. Zdroj obeznámený s touto událostí pro Real Raw News uvedl, že gilotina použitá k ukončení Comeyho života byla ta, kterou on a bývalý prezident Barack „Hussajn“ Obama zamýšleli použít na vlastence dodržující zákony. V tomto smyslu bylo popravčí zařízení symbolem Comeyho nenávisti vůči Americe a jejího lidu.

Ve chvílích, které předcházely jeho skonu, začal Comey kopat a křičet, když ho příslušníci vojenské policie táhli ke gilotině. Údajně vyhrkl: „Bože, prosím, nezabíjejte mě. Neudělal jsem nic špatného. Vždy jsem jen plnil rozkazy. Mám děti. Nechci zemřít. Tohle není spravedlnost.“

„Měl jsi mnoho příležitostí přijmout dohodu. Teď už je pozdě,“ odpověděl viceadmirál Hannink rázně.

„To si nezasloužím. Nezasloužím si to“, pokračoval Comey.

Příslušníci vojenské policie mu zajistili na krku uzamykací mechanismus, který ho zanechal nehybného. Jeho paže byly roztažené v pozici orla a na zápěstí mu byly připevněny okovy, které zápěstí přitlačily k plošině. Když čepel padla, viceadmirál Hannink měl krátkou promluvu k malému shromáždění.

„Nás to také netěší. Ale měl vícero šancí vyhnout se tomuto osudu, a všechny je odmítl. Spravedlnosti bylo tedy dnes učiněno zadost“, uvedl nakonec.

Michael Baxter – 30. červen 2Q21

Přeložil pedro | Zdroj: 

https://realrawnews.com/2021/06/james-comey-loses-his-head-to-guillotine/

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.