USA již nemají více možnost absolutní dominance, ale americký politický establishment to zatím nepochopil a jedná i nadále po starém, míní bývalý velvyslanec RF Sergej Kisljak.

 

[wp_ad_camp_1]

 

„Existují hluboké faktory, jež určují politiku USA ve světě. K těmto faktorům patří jistota Američanů, že mají výjimečnou zemi, kterou Pánbůh předurčil k tomu, aby vedla ostatní za sebou,“ řekl Kisljak v interview pro list Izvestija.

Připomněl, že během voleb prezidenta používali američtí demokraté a republikáni stejnou rétoriku.

„Máme do činění se státem, jenž má dlouhodobou setrvačnost… To, co se dnes děje, je výsledkem obtížné adaptace USA na měnící se svět, ve kterém již nemají možnost absolutní dominance,“ soudí Kisljak.

Podle jeho názoru je to zjevný fakt pro mnohé v Evropě, Asii, ale nikoli pro politickou třídu v USA.

„Nepřejí si s tím souhlasit. Proto tak hlasitě křičí, že Amerika není jako ostatní a má vést všechny za sebou. Jinými slovy nesouhlasí s objektivními změnami ve světě,“ myslí Kisljak.

Poznamenal, že se v této situaci stalo Rusko zemí, která je připravena hájit své zájmy, včetně silou.

 

[wp_ad_camp_1]

 

„Právě tohle se stalo pro Američany výzvou, se kterou se nedokázali smířit. Na to si budou muset ještě dlouho zvykat. Bude to nejednoduché a dlouhé období. Ale v každém případě jde o objektivní realitu. Svět se mění,“ míní bývalý ruský velvyslanec v USA.

Zdroj: sputnik

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.