Ľudia sa dozvedajú o ceste Čaputovej do USA.  Najluxusnejší hotel, najväčší apartmán, utajený sprievod, dcéry s kamarátkami a prejav sfúknutý za pár desiatok sekúnd

Prezidentka Zuzana Čaputová síce navštívila USA na konci septembra tohto roku, ale až v týchto dňoch začína vychádzať najavo realita, akou sa za oceánom obklopila. Viacero detailov z tejto oficiálnej cesty prináša denník Pravda.

 

[wp_ad_camp_2]

Čaputová vraj stále tají, kto s ňou bol v USA a  luxusný hotel si nevybrala, tvrdí kancelária prezidentky.

Z toho, čo sa zatiaľ vie, vyplýva, že Čaputová, ktorú sprevádzala aj jej osemnásťročná dcéra Lea, bývala v najdrahšom hoteli v New Yorku, prestížnom Lexingtone.

V ňom bola dokonca ubytovaná v tom najluxusnejšom apartmáne, pomenovanom po slávnej herečke Marilyn Monroe. Medzi týmito múrmi sa podľa správ niekdajšia americká hviezda stretávala s prezidentom Kennedym.

Kancelária prezidentky  uviedla, že štátne náklady na pobyt Čaputovej dcéry neboli, pretože „všetky náklady tam vzniknuté jej hradila pani prezidentka sama“.

Aj s luxusným hotelom to vraj bolo inak. Čaputová si ho nemala vybrať, ale dostala ho pridelený, pretože bol blízko sídla OSN, kam viedli Čaputovej kroky počas summitu.

Do bratislavskej redakcie uvedeného denníka prišla informácia ešte pred odletom na summit OSN, že Čaputovú by mali sprevádzať nielen jej dcéry, ale aj ich kamarátky.

 

[wp_ad_camp_2]

Dodajme, že (čítané) vystúpenie prezidentky bolo na programe 24. 9. 2019 v sídle OSN a trvalo necelé tri minúty.

Zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.