Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

 • Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui
  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

 • JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou
  JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou

  JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou

Související zprávy

 • Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil
  Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil

  Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil

 • Zprávy ze světa – 9.9.2023
  Zprávy ze světa – 9.9.2023

  Zprávy ze světa – 9.9.2023

 • Polsko začalo vydávat Ukrajině své občany, kteří se podílejí na pašování lidí
  Polsko začalo vydávat Ukrajině své občany, kteří se podílejí na pašování lidí

  Polsko začalo vydávat Ukrajině své občany, kteří se podílejí na pašování lidí

 • Prokurátoři chtějí do konce září podat novou obžalobu na Huntera Bidena
  Prokurátoři chtějí do konce září podat novou obžalobu na Huntera Bidena

  Prokurátoři chtějí do konce září podat novou obžalobu na Huntera Bidena

CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii

Dokumenty, které byly anonymně předány MintPress News, odhalují, že National Endowment for Democracy (NED), nechvalně známá krycí organizace CIA, připravuje základy barevné revoluce v Indonésii.

V únoru 2024 budou občané volit prezidenta, viceprezidenta a obě zákonodárné komory. Současný svérázný vůdce Joko Widodo, Indonésany velmi oblíbený, se nemůže ucházet o třetí funkční období a NED se po jeho odchodu chystá převzít moc. Tato operace je prováděna navzdory únikům informací, podle nichž přední zpravodajská agentura Jakarty výslovně varovala americké představitele, aby zůstali na pokoji.

Tato papírová stopa je ohromujícím vhledem do zákulisí činnosti NED, z něhož lze vyvodit zřejmé závěry o jejích aktivitách jinde v minulosti i současnosti. Podle vlastních výpočtů organizace působí ve více než 100 zemích a každoročně rozdělí přes 2 000 grantů. V Indonésii tyto částky pomohly rozšířit chapadla nadace do různých nevládních organizací, skupin občanské společnosti a především do politických stran a kandidátů napříč ideologickým spektrem.

Tato rozsáhlá sázka do jisté míry zajišťuje, že americká aktiva, ať tak či onak, příští únor zvítězí. Avšak skutečná armáda agentů NED v terénu je také připravena zpochybnit, ne-li zvrátit výsledky, pokud by zvítězili nesprávní lidé. Osobní granty – jinými slovy úplatky – z nadace již byly tajně rozděleny Indonésanům za organizování protivládních protestů.

Není jisté, jakou lest si NED připraví na den voleb, i když jiskry určitě létat budou. Tyto dokumenty přinejmenším dostatečně potvrzují to, co spoluzakladatel nadace Allen Weinstein otevřeně přiznal v roce 1991:

Mnoho z toho, co dnes děláme, dělala před 25 lety tajně CIA.

Jokowiho efekt

Joko Widodo – lidově známý jako Jokowi – je něco jako rocková hvězda. Jako první indonéský vůdce, který nepochází z etablované politické nebo vojenské elity od roku 1949, kdy země těžce získala nezávislost na Nizozemcích, se narodil a vyrostl v říčním slumu v Surakartě. Odtud si v roce 2005 vybojoval post starosty svého rodného města, v roce 2012 se stal guvernérem Jakarty a o dva roky později prezidentem.

Na každém kroku Widodo bojoval s byrokracií a korupcí a zároveň prosazoval programy na zajištění všeobecné zdravotní péče, hospodářského růstu, radikálního rozvoje infrastruktury a materiálního zlepšení života běžných občanů. Jeho popularita na domácí scéně je tak vysoká, že analytici běžně hovoří o „Jokowiho efektu“. Poté, co ho indonéská Demokratická strana boje v roce 2014 jmenovala svým prezidentským kandidátem, vyskočil její podíl hlasů v parlamentních volbách v témže roce o 30 %.

Widodova kandidatura údajně také povzbudila indonéský akciový trh a měnu rupii díky jeho zářným politickým a ekonomickým výsledkům. Mohlo by se zdát, že vypálení financí země do takové míry díky síle osobnosti z něj z pohledu Washingtonu udělá ideálního vůdce. Prezident však také upřednostňuje „ochranu svrchovanosti Indonésie“ a omezení zámořského vlivu v Jakartě. Kromě toho vede intenzivně nezávislou zahraniční politiku, což americké impérium velmi mrzí.

Widodo vybízel představitele muslimských států ke smíření a prosazoval nezávislost Palestiny. Jeho ministr zahraničí navštěvuje Palestinu, ale odmítá navázat diplomatické vztahy s Izraelem. Rozdělil také značnou pomoc utlačovaným muslimům v zahraničí. Podstatné je, že od ruské operace na Ukrajině odletěl do obou zemí a vyzval jejich představitele, aby usilovali o mír. Když Jakarta v tomto roce hostila summit skupiny G-20, pozval na něj navzdory ostré kritice Západu nejen Zelenského, ale i Putina.

Uniklé dokumenty jsou týdenní zprávy odesílané z indonéské kanceláře Mezinárodního republikánského institutu (IRI) zpět do centrály ve Washingtonu v průběhu června, července a srpna 2023. IRI je hlavní složkou NED, která obvykle spolupracuje s další složkou, Národním demokratickým institutem, na operacích ke změně režimu v zahraničí. Tato dvojice je neodmyslitelně spjata se svými stejnojmennými politickými stranami na domácí půdě.

Více na MintPress News

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře