Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

 • Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui
  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

 • JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou
  JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou

  JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou

Související zprávy

 • Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil
  Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil

  Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil

 • CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii
  CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii

  CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii

 • Polsko začalo vydávat Ukrajině své občany, kteří se podílejí na pašování lidí
  Polsko začalo vydávat Ukrajině své občany, kteří se podílejí na pašování lidí

  Polsko začalo vydávat Ukrajině své občany, kteří se podílejí na pašování lidí

 • Prokurátoři chtějí do konce září podat novou obžalobu na Huntera Bidena
  Prokurátoři chtějí do konce září podat novou obžalobu na Huntera Bidena

  Prokurátoři chtějí do konce září podat novou obžalobu na Huntera Bidena

Zprávy ze světa – 9.9.2023

Za posledních 35 let do roku 2016 vzrostla zelená vegetace na Zemi o 14 procent. To je obrovské číslo. A to díky CO2, který podporuje růst rostlin. Uvádí to nová studie zveřejněná v dubnu v časopise Nature Climate Change.

A pořád se najdou idioti, kteří chtějí z atmosféry odchytávat oxid uhličitý. Je to samozřejmě záměr!

=====

Svět zahltí až miliardy vyřazených solárů a větrných turbín. Recyklace se rozjíždí pomalu

S globálním přechodem na obnovitelné zdroje energie je stále naléhavější otázkou, kam s vyřazenými technologiemi. První generaci fotovoltaických elektráren pomalu končí životnost a recyklace těchto zařízení zatím není spolehlivě vyřešena. Počet vyřazených solárních panelů přitom může postupně jít až do miliard. Česko má však v tomto směru časovou výhodu, zatěžkávací zkouška ho čeká až kolem roku 2035. Celosvětovým problémem je i likvidace listů větrných turbín, jejichž velikost navíc roste.

=====

Přívalový déšť po tropické bouři Haikui způsobil záplavy v hustě obydleném Hongkongu. Úřady čínského města, kde voda zaplavila ulice, nákupní centra i metro, zavřely školy a pracující vyzvaly, aby zůstali doma. Informovala o tom agentura Reuters.

Sleduj vodu.

=====

Česká národní banka spustí registr, který umožní bankám zprovoznění služby, ve které bude pro poslání peněz stačit telefonní číslo příjemce. Banky budou mít přístup do registru od 30. října, služba by měla být zájemcům dostupná v listopadu. Nový systém by měl zjednodušit převádění peněz mezi lidmi. Limit pro jednotlivé platby bude 5000 korun, při posílání peněz by se mělo plátci vždy zobrazit jméno majitele účtu, na který obnos převádí.

=====

Vědci na dně oceánu u tichomořského pobřeží Aljašky objevili záhadnou zlatou kouli, která podle nich může být vejcem nakladeným neznámým mořským tvorem nebo mořskou houbou. Nyní objekt analyzuje americký Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA).

=====

Saský premiér Michael Kretschmer kvůli nelegální migraci podporuje dočasné obnovení kontrol na hranicích s Českem a Polskem po vzoru ostrahy německo-rakouských hranic, chce ale zároveň pomoci Polsku střežit pomezí s Běloruskem, přes které běženci do Evropy proudí.

=====

Poradce šéfa Zelenského kanceláře Podoljak po slovech papeže Františka o velké ruské kultuře vyloučil možnost zprostředkování ze strany Vatikánu při řešení konfliktu na Ukrajině.

Podle Podoljaka je jasné, že papež zaujímá „proruský postoj“.

=====

Neustávající déšť v gruzínském regionu Guria vedl k sesuvům půdy, tři lidé zmizeli.

=====

Patrick Linhart (poslanec NR SR): „Veterinární a potravinová zpráva i Úřad veřejného zdravotnictví by si měly lépe plnit své povinnosti a přestat chránit ty, kteří nám servírují nebezpečné potraviny.“

Podle něj je ve slovenských obchodech kontaminovaná pšenice či salmonela, jejímž původem je například kuřecí maso, které pochází z jiných zemí, než je prezentováno.

Jedním z problémů je to, že potraviny z Ukrajiny se na Slovensko dostávají bez jakékoli kontroly.
Někteří kontroloři jsou zkorumpovaní a navíc chráněni oficiálními orgány, a to například ministrem zemědělství Jozefem Bírešem, či šéfem příslušného parlamentního výboru Jaroslavem Karahutem (Jsme rodina).

=====

The New York Times píše, že 49 % dotázanýchh Američanů je pobouřeno vysokou mírou inflace, krizí na hranicích a problémy s veřejným pořádkem. Obviňují z toho Joea Bidena.

=====

Velké dešťové srážky byly v minulých dnech zaznamenány též v Istanbulu a Bulharsku.

=====

Čistky pokračují. Britská policie společně s armádními pyrotechniky uzavřela v pátek dopravní terminál Eurotunelu ve Folkestonu na jihu Anglie. Na místě byl kolem 10:30 místního času zatčen muž s „podezřelým vozidlem“.

=====

Donald Trump:

Právě teď musí republikáni v Kongresu a Senátu přitvrdit a dát vše dohromady do jednoho velkého úhledného balíčku, protože za rok a půl budu prezidentem a my vybereme toho nejsilnějšího, nejtvrdšího a nejrespektovanějšího generálního prokurátora, a pokud budou vinni, zavřeme je všechny do vězení, kam patří, stejně jako se to snaží udělat mně na základě ničeho.

=====

Ukrajina tvrdí, že ruské bezpilotní letouny v noci spadly a vybuchly na rumunském území, ale člen NATO to popírá. (Zdroj: Mail Online 4.9.2023)

=====

Nejenom české banky měly problémy. Před měsícem měla velké problémy i německá Commerzbank, jak psal deník Netzwelt.

=====

Šéf OSN a ruský ministr zahraničí Lavrov jednali o sankcích. Guterres zaslal Rusku návrhy na oživení dohody o dodávkách obilí v Černém moři.

=====

Švýcarský úřad pro finanční dohled Finma nepředstavil v souvislosti s bankovní krizí kolem Credit Suisse vždy dobrý obraz, mírně řečeno. Ke konci září překvapivě odstupuje ze své funkce šéf tohoto úřadu Urban Angehrn.

=====

Ruag by rád prodal 96 tanků Leopard 1 německé zbrojovce Rheinmetall, která by je pak předala Ukrajině. Spolková rada to však zakázala. Jiné země však dodávají Ukrajině tanky Leopard, které jsou více než 50 let staré! Jinými slovy – šrot. ODKAZ

=====

První díl dokumentární investigativní série Obchod se strachem, ve kterém postupně odkryjeme, jaké informace mainstreamová média zveřejňovat nechtěla, nechtějí a proč. Ukážeme, co všechno, jaké osoby a lobbistické struktury covidová epidemie obnažila. ODKAZ

=====

Žaloba na společnost Google ve výši 5 miliard dolarů kvůli sledování v režimu „Inkognito“ se blíží k soudu

Kalifornský soudce zamítl žádost společnosti Google o zkrácené řízení v žalobě uživatelů, kteří tvrdí, že společnost nezákonně narušila soukromí milionů lidí. Lidé žalující společnost Google tvrdí, že k tomu došlo proto, že soubory cookie, analytické nástroje a nástroje v aplikacích společnosti Google nadále sledovaly činnost při prohlížení internetu i poté, co uživatelé aktivovali inkognito režim (soukromé prohlížení) v prohlížeči Chrome, od kterého očekávají určitou úroveň soukromí. Pravda je však taková, jak jsme psali v roce 2018: „Co není soukromé, je právě režim soukromého prohlížení“.

Pozn. př.: Google zavede ještě větší cenzuru zejména ohledně témat Covid-19, vakcíny, konflikt na Ukrajině, klima Země a další. Přes vyhledávač Google již nenajdete relevantní odkazy.

Ve svém vlastním zájmu používejte co nejméně služeb od Googlu, zejména Gmail. V dnešní době je za všechny služby náhrada, tedy e-mailová schránka, mapy, vyhledávač, prohlížeč a další.

=====

Bidenův test na COVID-19 je opět negativní poté, co jeho manželka Jill začátkem týdne měla pozitivní diagnózu.

=====

=====

Byla prodloužena platnost exekutivního příkazu Donalda Trumpa č. 13848.

Pokračování výjimečného stavu v souvislosti se zahraničními zásahy do veřejného života nebo podkopáváním
důvěry ve volby ve Spojených státech.

=====

=====

Že by hvězdné brány?

=====

Červený kříž přiznává, že krev očkovaných se nedá použít. Nedostatkem krve (použitelné) trpí i české nemocnice.

=====

Nevěřte všemu, co vidíte v televizi….

=====

Kniha – Důvody, proč volit demokraty. Velmi zajímavé „počteníčko“. :)

=====

Ruská banka by se mohla vrátit k systému SWIFT do měsíce

Klíčový ruský zemědělský věřitel Rosselchozbank by mohl získat přístup do mezinárodního bankovního systému SWIFT již tento měsíc, uvedla v pátek agentura Reuters s odvoláním na dopis OSN z konce srpna. Agentura dodala, že toto opatření je označováno za pobídku pro Moskvu, aby se vrátila k v červenci pozastavenému obchodu s obilím v Černomoří.

=====

Ukrajina uzavře hranice pro „mobilizované ženy“

Všechny ženy s lékařským nebo farmaceutickým vzděláním se nyní budou muset přihlásit k vojenské službě.

=====

Zpráva Evropské komise minulý týden uvedla, že na platformě X (dříve Twitter) se šíří „prokremelské“ narativy.

Muskova odpověď: „Proruskou propagandu na X nevidíme.“ Podle miliardáře Elona Muska neexistují žádné důkazy o tom, že by Moskva zneužívala službu X k šíření své „propagandy“ na internetu.

=====

USA využívají Ukrajinu k oslabení EU

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy se vyslovil proti vstupu Ukrajiny do EU a NATO s tím, že tento krok nepřinese Evropě mír a oslabí nezávislost kontinentu.

=====

V průběhu tisíciletí měla Indie řadu názvů v několika jazycích, včetně perštiny, řečtiny, turkických jazyků, čínštiny, japonštiny a korejštiny. Ano, a také anglicky.

Indie se zřejmě přejmenuje na Bharat.

„Bhárat“ má mnohem starší původ v Rigvédě, nejstarším známém indickém textu, který údajně vznikl kolem roku 1420 př. n. l., kdy se do oblasti přistěhovaly kočovné kmeny. Mezi těmito kmeny byli nejvýznamnější Bháraté. „Bharata“ se tedy používal v souvislosti s panstvím potomků Bharaty, považovaného za prvního univerzálního vládce a nejvýznamnějšího z raných védských rodů.

=====

Prezidenti Si a Putin si popovídali v čínském rychlovaku.

=====

V Indii se koná summit skupiny G20, ovšem bez prezidentů Putina a Si Tin-pchinga.

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Odebírat
Upozornit na
48 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře