Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Čínské úřady vylepují na domech muslimů QR kódy
Nevládní organizace Human Rights Watch (HRW) ve své zprávě tvrdí, že čínské úřady v autonomní oblasti Sin-ťiang vylepují na domech muslimů QR kódy. Jedná se o jeden z prostředků, s jejichž pomocí chtějí policejní orgány sledovat muslimské Ujgury.
[wp_ad_camp_2]
Podle zprávy HRW, která byla zveřejněna v neděli, se QR kódy začaly na obydlí instalovat na jaře roku 2017 a obsahují záznamy o obyvatelích domu. Každý den, či jednou za dva dny, někdo z úřadů přichází a kód snímá. Pokud se v domě nachází někdo, kdo tam nebydlí, ptá se jich, proč přišli. HRW se přitom odvolává na svědectví bývalých obyvatel provincie Sin-ťiang.
Jak uvádí agentura Reuters, na čínském ministerstvu zahraničí tvrdí, že se vláda snaží podporovat stabilitu, rozvoj, jednotu a existenční jistotu, a přitom potlačit etnický separatismus a násilné teroristické a kriminální aktivity. O obsahu zprávy na ministerstvu mluvit nechtěli, ale uvedli, že HRW je vůči Číně zaujatá.
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Každá krajina má svoje zvyky a pravidlá, ktoré sa nám nemusia práve páčiť. Ale ak väčšina teroristických činov a kriminálnych aktivít pochádza práve z uvedenej etnickej komunity, majorita sa legitímne bráni svojim spôsobom, ktorý sa v našich končinách môže zdať nepriechodným, ale u nich je to v rámci kultúrnych zvykov a identity bežné. Netvrdím, že s tým súhlasím, ale darmo budete žiakovi základnej školy vysvetľovať integrálny počet v matematike, keď na to – až na výnimky – ešte nedorástol. Ale ešte stále je to asi priechodnejšie ako verejné rezanie rúk a hláv, zaradenie ženy medzi cicavce len cca v roku 2015 (dovtedy boli len predmet v domácnosti) práve v krajinách, kde je náboženstvo ktoré táto menšina vyznáva štátnym náboženstvom. Ak niekto chce argumentovať, že v Číne sú verejné popravy na štadiónoch tiež – odpovedám – viem a nesúhlasím s tým.
Včera som naďabil na zaujímavé interwiev s „bývalým“ starším ruským rozviedčikom k novej symbolike globalistov a ich odkazov na plánovaný vývoj sveta v rokoch 2018-2020. Je to v ruštine, ten človek je asi chorý, lebo sa vyjadruje dosť ťažkopádne-dýchavične, ale veľmi trefne a treba na to trpezlivosť až do konca. Len na úvod – prečo globalisti použili obrázok Číňana na bicykli – čo to znamená v symbolickej reči_
1/ To, že sa neprezentujú na aute najnovšej generácie znamená, že sa prechádza na zdrojovo úsporný režim-
2/ 2 kolesá symbolizujú 2 cykly – starý a nový, ale v zásade sa pôjde za rovnakým cieľom.
3/ Bicykel „stojí“ len keď je v pohybe – pri zaváhaní a stagnácii sa systém zrúti.
4/ Čína na bicykli tak bude musieť mať zmysel pre rovnováhu – inak sa sytém zrúti…
Atď. – veľmi zaujímavé, ale veľmi namáhavé kvôli forme prezentácie.
Kto má záujem – ak nie – tak nie… Existuje aj zaujímavé video o tom, ako sa každému Rusovi musí dvíhať žalúdok a nervy pri 10 kultúrnych prejavoch Číňanov – ale to je len povrchová záležitosť oproti videu predtým… ??? Takže obi dve?
Prosím o odkaz. Děkuji.