VARŠAVA | Polská vláda přijala se znepokojením zprávu o zahájení řízení vůči Maďarsku podle článku 7 odst. 1 Smlouvy o Evropské unii a vyjadřuje solidaritu s Budapeští, uvedla ve středu pro agenturu MTI mluvčí Joanna Kopcínska.

 

 

V reakci na schválení kritické zprávy o stavu demokracie v Maďarsku poslanci Evropském parlamentu ve středu ve Štrasburku mluvčí řekla, že EU je založena na principu vzájemné úcty svébytný právních, ústavních a historických tradic jejích členských zemí přičemž tento princip je zvlášť důležitý v nynějších dobách krize unie.

„Rozhodnutí EP nepřispěje k posílení EU naopak ohrožuje její jednotu a vytváří zbytečný rozkol. Unie je založena na dialogu, všechny sporné záležitosti třeba řešit právě dialogem a ne cestou diktátu,“ řekla Kopcínska.

Polsko je podle jejího vyjádření solidární s Maďarskem, které nedávno v parlamentních volbách poskytlo mimořádně silný mandát vládě premiéra Viktora Orbána. „Právě hlas občanů by mě být určující v rozhodovacím procesu o budoucnosti Evropy,“ uzavřela mluvčí polské vlády. Hlasování EP bylo proti vůli občanů Maďarska a to je totalita.

 

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...