Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Zprávy ze dne 24.9.2023
  Zprávy ze dne 24.9.2023

  Zprávy ze dne 24.9.2023

 • Setkání dvojníků v OSN
  Setkání dvojníků v OSN

  Setkání dvojníků v OSN

 • Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty
  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

Související zprávy

 • Zprávy ze dne 24.9.2023
  Zprávy ze dne 24.9.2023

  Zprávy ze dne 24.9.2023

 • Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil
  Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil

  Británie si stěžuje na nedostatečný počet svých vzdušných sil

 • Zprávy ze světa – 9.9.2023
  Zprávy ze světa – 9.9.2023

  Zprávy ze světa – 9.9.2023

 • CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii
  CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii

  CIA připravuje barevnou revoluci v Indonésii

Cirkus EU opět nechal o sobě slyšet a snaží se lidi odříznout od zpráv

…..šašci z EU nemají nic lepšího na práci, než zakazovat, přikazovat, zavírat, obírat, decimovat lidem jejich „rádoby svobodné rozhodování“ a proto za Vaše peníze rozhodují o tom co můžete či nesmíte vědět. Vše EU poslední dobou otáčí proti lidem….

05:55

Európsky parlament tlačí na YouTube, Instagram a Facebook, aby zaviedli cenzúru a uzavreli služby pre občanov EÚ

Šéfka spoločnosti YouTube Susan Wojcicki, vyslala najnovšie vo verejnom liste varovanie, že dopady novej direktívy prijatej v Európskom parlamente budú mať za následok, že YouTube bude nútený vymazať milióny užívateľských účtov občanov Európskej únie a de facto na území EÚ prestane umožňovať občanom nahrávať videá na YouTube. Dôsledky tejto direktívy spôsobia, že na YouTube bude pre občanov EÚ zverejňovaný iba obsah veľkých mainstreamových médií, ktoré budú vedieť garantovať, že všetky príspevky sú autorsky v poriadku. Pozorovatelia varujú, že ak nepríde k zmene v direktíve do jari 2019, rovnako budú voči občanom EÚ nútení postupovať aj iné spoločnosti, ako je Instagram, Facebook a ostatní.

[wp_ad_camp_2]

Nová direktíva dostala silnú podporu predovšetkým v radoch liberálnej kresťanskej demokracie združenej v EPP a jej predkladateľom bol poslanec za nemeckú kresťanskú úniu (CDU) Alex Vossa. Pred prijatím direktívy o „ochrane autorských práv na internete,“ vydalo vyše 70 riaditeľov najväčších internetových spoločností na svete negatívne stanovisko k praktickým dôsledkom na občanov EÚ a na poskytovanie služieb. Direktíva zavádza, že internetové spoločností budú ručiť za obsah, ktorý užívatelia na internet ukladajú. Podľa doposiaľ platnej legislatívy, za porušenie autorských práv nesie zodpovednosť primárne ten, kto autorské práva porušil a internetové spoločnosti boli považované iba za poskytovateľov technológií umožňujúcich prenos obsahu.

Podľa nového článku 13 direktívy, internetové spoločnosti majú byť zodpovedné za to, že obsah, ktorý vložia autori na ich stránky, je v súlade s autorskými zákonmi. Internetové giganty prehlasujú, že pri všetkej snahe nedokážu zaručiť, či videá ľudí, neporušujú niekoho iného práva, napríklad vlastných príslušníkov rodiny. Prioritou sa preto stáva ochrana možných škôd zo žalôb za obsah a preto preventívne vymažú všetok obsah, ktorý ľudia na tieto služby uložili, rovnako aj zabránia vkladaniu ďalšieho obsahu.

[wp_ad_camp_2]

Podľa pozorovateľov je táto myšlienka tak absurdná, ako keby spoločnosť čo tlačí knihy, bola zodpovedná za autorský obsah v knihe a mohla byť za neho žalovateľná. YouTube upozornil, že napriek najmodernejšej technológii, do ktorej investovalo 60 miliónov USD, spoločnosť nie je schopná filtrovať všetok potencionálne ilegálny obsah. Zároveň platí, že týmto krokom EÚ očakáva, že spoločnosti preventívne budú cenzurovať obsah, ktorý sa môže ukázať byť autorsky v poriadku. Kritici vinia politikov, že v skutočnosti im ide o zavedenie cenzúry v EÚ a k znemožneniu šírenia obsahu alternatívnych médií a posilnenie mainstreamu, ktorý stráca svoju pozíciu a dosah. Iniciatíva totiž jednoznačne vytvára tlak na to, aby YouTube a ostatné spoločnosti, spolupracovali iba s veľkými poskytovateľmi obsahu.

Podľa pozorovateľov, rovnaký postup budú nútení zvoliť aj Instagram, Facebook a ostatní poskytovatelia platforiem umožňujúcich zdieľať obsah.  Podľa odhadov, by len spoločnosť Google bola vystavená 100 000 žalobám denne a možným škodám v miliardách dolárov. Zároveň by sa tieto spoločnosti stali ľahko cieľom cieleného zdieľania autorsky závadného obsahu a podvodného konania s cieľom obohatenia.

Spoločnosť YouTube vyzvala preto občanov EÚ, aby svojou aktivitou priamo podnietili Európsky parlament zmeniť túto direktívu. Riaditeľka YouTube vyzvala občanov EÚ, aby si uvedomili, že tento krok Európskeho parlamentu pre mnohých prispievateľov znamená nielen stratu príjmu, ale “ohrozuje zdieľanie informácií so svetom.”

 

[wp_ad_camp_2]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
7 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře