Nová očkovací povinnost prezidenta Joea Bidena pro federální zaměstnance se nevztahuje na členy Kongresu ani na ty, kteří pracují pro Kongres nebo federální soudní systém.

Biden ve čtvrtek 9.9. vydal dvě nařízení, která vyžadují očkování proti COVID pro federální zaměstnance a dodavatele, kteří pracují pro federální vládu. Požádal také ministerstvo práce, aby vydalo mimořádný příkaz, podle něhož musí podniky s více než 100 zaměstnanci zajistit, aby jejich pracovníci byli očkováni nebo testováni každý týden.

Bidenův příkaz týkající se federálních pracovníků se však vztahuje na zaměstnance výkonné moci. Sněmovna reprezentantů a Senát patří do samostatné zákonodárné větve a soudy do soudní větve federální vlády.

Bidenův akční plán COVID – „Cesta z pandemie“ – zveřejněný na internetových stránkách Bílého domu jasně ukazuje, jaký dopad bude mít povinnost očkování.

V plánu se uvádí: „V návaznosti na prezidentovo červencové oznámení o zpřísnění bezpečnostních požadavků na neočkované federální pracovníky podepsal prezident exekutivní příkaz, kterým tato opatření posunul o krok dále a požaduje, aby byli očkováni všichni pracovníci federální exekutivy.“

Přeložila tereza | Zdroj: newsweek.com


Zajímavé, asi Joe BIDET zjistil, že určité skupiny lidí jsou imunní vůči údajnému viru. Nebo mu to poradili Démonkraté? Majitel jedné americké firmy se 112 zaměstnanci vyhodil 13 z nich, aby se dostal pod 100 zaměstanců. t.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.