Demokracie někdy není ke koukání, ale pořád je to ten nejlepší politický systém, v němž může být kdokoli poražen. Těmito slovy publicista Zdeněk Holásek popsal na serveru Neviditelný pes naše dnešní poměry a tvrdě se obul do aktivistů spolku Milion chvilek za to, že to doteď nepochopili a cítí se ohroženi, ačkoli ohroženi nejsou.

Publicista Zdeněk Holásek má za to, že lidé, kteří chodí na demonstrace Milionu chvilek pro demokracii, nepochopili, že nechovat nenávist vůči předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi je také v pořádku. Tito lidé, a Holásek se počítá mezi ně, prý nemusí Babiše milovat, jen vědí, že v demokracii se opakují volby, ve kterých pravidelně dochází k měření sil a i Babiš může být díky volbám sesazen.

[wp_ad_camp_2]

Že to někdy opravdu není ke koukání, je jiná věc.

Podstatné je, že naši hrdinové organizující Letnou si zamanou zcela bez následků beztrestně urážet a ponižovat kohokoli z papalášů, policie jim roznáší v létě chladné nápoje a organizuje příjezdy sanitek, když se jim z nedostatku demokracie neudělá úplně volno, v zimě jim budou možná vařit čaj a ukazovat cestu do metra. Přesto se cítí ohroženi,“ vypálil Holásek.

Snaží se vyvrátit myšlenku, že proti Babišovi se Zemanem nebojují jen lidé, kteří mají prd a lidé z Prahy je nechápou, jak se vyjádřil komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov. Skutečnost je přitom taková, že i mnozí lidé, kteří mají víc než prd, odmítají vášnivě demonstrovat. Zkrátka a dobře, zachovávají chladnou hlavu.

[wp_ad_camp_2]

„Přežene se bohatec Babiš, jako se přehnal bezradný Bohuslav Sobotka, rytíř smutné postavy Petr Nečas, namistrovaný Mirek Topolánek, odpudivý Jiří Paroubek, autistický Vladimír Špidla a neschopný nebo spíše všehoschopný Stanislav Gross či před nimi jiní. Každý z nich spolu se svou vládou postupně ubíral na našich svobodách regulacemi, zákazy, omezeními a každý z nich zvyšoval daně, kdy to jen trochu šlo – a že by si někdo šel zademonstrovat, si nemohu a nemohu vzpomenout. Přežili jsme, měliť jsme demokracii. Je to tak jednoduché. Kdo neumí uznat porážku, sám je zralý na ránu. Tak demonstrují, aby si vylili zlost, že se jim nedaří a že ze svého volení mají prd,“ dodal Holásek.

Zdroj: PL

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.