…..celý systém se blíží do totálního konce a hlavně z něho může vzniknout totální chaos. Bylo by dobré se na všechno připravit….

10:10

Ano, může to být bomba jako z filmu: Bomba v 10:10!!!!

Mítink hnutí Za slušné Slovensko dne 20. září v Bratislavě

 

Občanská iniciativa Za slušné Slovensko opět vyjde do ulic. V některých slovenských městech, ale i v zahraničí, proběhnou protesty Za spravedlivé Slovensko, naplánované jsou na pátek. Iniciativa chce protesty docílit odchod Roberta Fica, Dobroslava Trnky, Dušana Kováčika a Moniky Jankovské. O jednotlivých městech iniciativa informuje Facebooku.

Za slušné Slovensko na svém Facebooku uvedlo, že v pátek 18. října se zatím počítá s Bratislavou, Košicemi, Banskou Bystricou, Bardejovem, Lučencem, Prievidzou a Trnavou. Tentokrát jsou však zapojena i zahraniční města Boston, Londýn, Melbourne a Nairobi. Organizátoři také uvádí, že města budou postupně doplňována.

Důvodem k dalším protestům se staly nové informace z aplikace Threema a nahrávka ke kauze Gorila, o které jsme informovali včera.

Něco není v pořádku

„Dlouho jsme žili ve státu, kde jsme všichni tušili, že něco není v pořádku. Kde se šuškalo o schůzkách mocných s organizovaným zločinem. Kde bývalý premiér domlouvá kšefty se šéfem finanční skupiny Penta – Hasčákom. Ve státu, kde veřejným tajemstvím bylo, že naše vláda pracuje v zájmu svých lidí a neslouží všem,“ uvádí iniciativa na svém Facebooku.

Organizátoři dále uvádí, že dnes už žijí ve státu, kde se naplnily nejhorší představy. Na povrch vyplavaly závažné dokumenty o lustrování novinářů, tajná komunikace slovenských politiků a soudců s mafií, před dvěma dny nahrávka generálního prokurátora a nyní zvukový záznam z Gorily.

[wp_ad_camp_2]

Chceme důvěryhodnou vládu

„Náš stát je zkažený a mocenské struktury prohnilé až na kost – je to však dno, od kterého se musíme odrazit a náš stát dát společně do pořádku. Blíží se volby, všichni máme možnost sebrat moc těm, kteří si Slovensko rozkradli pro sebe. Od začátku totiž voláme po důvěryhodné vládě, která slouží občanům a ctí právní stát,“ pokračují autoři.

Podle nich se nahrávka neposlouchá lehce, ale je nesmírně důležité, aby všichni věděli o zákulisí politické elity posledních roků. „Pane Trnko, paní Jankovská se svými sluhy v talárech, pane Fico, pane Kováčiku, odejděte!“ vyzývá k odchodu zmíněné politiky.

[wp_ad_camp_2]

Už toho bylo dost

„Už máme dost vykrucování o nepotvrzených informacích a vašeho vyčkávání bez vyvození odpovědnosti. Organizátoři shromáždění Za slušné Slovensko chtějí, aby se o špíně a zneužívání vašich funkcí dozvěděla celá země. Po tom, co se za poslední dny dozvídáme, nemůžeme mlčet a domlouváme další společné kroky,“ ukončili organizátoři svůj příspěvek.

O několik hodin později se na Facebooku již objevily informace o konkrétních městech, která jsou stále doplňována.

V události u každého města organizátoři doplňují další informace a důvody protestů.

[wp_ad_camp_2]

Absolutní rozpad státu

„Vražda Jána a Martiny byla důsledkem obrovského, prohnilého systému mafiánského státu. Dnes se po 14 letech dostala na veřejnost nahrávka Gorily, kauzy, u které už jsme ani nedoufali, že bude někdy přešetřena. I když jsme pravděpodobný obsah nahrávky znali už léta, až nyní se nám při jejím poslouchání potvrzují snahy o absolutní rozpad státu. Naše požadavky na důsledné vyšetření kauz a důvěryhodnou vládu stále trvají. Dnešními zjištěními se rozšiřují na další lidi,“ uvádí se na Facebooku.

Iniciativa nyní vystupuje za to, aby odstoupili prokurátoři Trnka a Kováčik, Monika Jankovská a skupina kočnerových soudců. Generálního prokurátora Čižnára hnutí vyzývá, aby začal slibované peklo. „Konejte, nebo odejděte!“ vyzývají.

„Roberte Fico. Už dnes je jasné, že v politice skončíte, odejděte! Váš projekt sociální demokracie je obrovský podvod na lidi – házíte jim drobky v podobě sociálních balíčků a svým lidem garantujete obrovské zakázky a beztrestnost,“ píše iniciativa Za slušné Slovensko na závěr.

[wp_ad_camp_2]

Spis Gorila

Spis Gorila obsahuje rozhovory finančníka Jaroslava Haščáka s politiky o provizích ve státních obchodech v letech 2005 a 2006. Ve zveřejněných textech jsou zmíněny tehdejší ministr hospodářství Malchárek, šéfka Fondu národního majetku Anna Bubeníková, ale i expremiér Robert Fico. Od počátku přepisy nahrávky zpochybňuje finanční skupina Penta. O pravosti se dlouhodobě spekuluje.

Naposledy se informace o nahrávkách objevily v souvislosti s vyšetřováním vraždy novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Policisté provedli domovní prohlídky u obviněného Mariána Kočnera, který měl ukrývat originál zvukové nahrávky Gorila.

Korupční aféra Gorila vypukla na konci roku 2011 poté, co se na webu objevily dokumenty s názvem Gorila. Tyto dokumenty popisovaly uplácení vysoce postavených úředníků a politiků v letech 2005 a 2006 za vlády tehdejšího premiéra Dzurindy finanční skupinou Penta, která za to podle tisku získala vliv na privatizaci a některé podniky.

Podle portálu deníku SME Penta v reakci na zprávu o nalezení záznamů řekla, že ani po letech vyšetřování se žádné korupční jednání představitelů finanční skupiny nepotvrdilo.

[wp_ad_camp_2]

Poslední protesty na Slovensku

Zatím poslední protest iniciativy Za slušné Slovensko proběhl v pátek 20. září. V Bratislavě se shromáždilo asi 5 000 lidí, protesty probíhal i v dalších městech po celém Slovensku, ale i v zahraničí. Organizátoři žádali odchod speciálního prokurátora, ale vyzvali lidi i na to, aby ve volbách nevolili dnešní koalici. Demonstrace se tradičně zúčastnili i známí herci Juraj Kemka, Kristína Tormová a další. Protesty po jejich skončení podpořila i prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.