Trasa „Nord Stream – 2“ obchází dánské teritoriální vody tak, aby dánská vláda nemohla odložit uvedení do provozu ruský plynovod, napsal Telepolis.

Přičemž se Kyjev nikdy netajil, že velmi doufá, že se výstavba plynovodu zpomalí, pokud Kodaň nevydá povolení, poznamenalo německé vydání.

[wp_ad_camp_2]

 

Aby se zabránilo dánské vládě zpozdit výstavbu a následné spuštění „Nord Stream – 2“, trasa ruského plynovodu obejde dánské teritoriální vody, uvedl Telepolis.

Tento víkend společnost – provozovatel „Nord Stream – 2“ oznámil, že trasa plynovodu bude změněna. Roury nebudou pokládány na jih od ostrova Bornholm v dánských teritoriálních vodách, jak bylo plánováno dříve, ale na severozápadě nebo jihovýchodě tohoto ostrova, uvedl autor článku Peter Mühlbauer.

Podle Matthiase Warniga, výkonného ředitele „Nord Stream – 2“, podnik – provozovatel společnosti Nord Stream AG podnikl tento krok, protože „více než dva roky po podání žádosti dánská vláda neprokázala, že bude přijato rozhodnutí“.

 
Mezitím dánský ministr zahraničních věcí Jeppe Kofod již potvrdil, že „Nord Stream – 2“ stáhl žádost ohledně dřívější trasy.

Přičemž ukrajinská státní společnost „Naftogaz“ nikdy neskrývala, že velmi doufá, že se výstavba „Nord Stream-2“ zpomalí, pokud Kodaň nedá souhlas, upozornil novinář Telepolisu.

Nicméně, jak pokračoval Peter Mühlbauer, kromě toho si Kyjev „udržoval tři další naděje“:zejména ukrajinská vláda doufala v „americký tlak, změnu vedení CDU a nového šéfa Evropské komise“.

[wp_ad_camp_2]

 

Naděje Kyjeva na změnu vedení Křesťansko-demokratické unie se loni v prosinci zhroutily, když se na postu předsed strany neobjevil odpůrce „Nord Streamu – 2“ Friedrich Mertz, ale zastánce ruského plynovodu Annegret Kramp-Karrenbauerová coby předsedkyně strany.

Nakonec nezastavil výstavbu ruského plynovodu ani tlak Spojených států. Washington se omezil na prohlášení o záměru vybudovat nový terminál LNG v německém Brunsbüttelu a zdvojnásobení dodávek břidlicového plynu ze Spojených států na 8 miliard metrů krychlových, uzavřel novinář Telepolisu.

zdroj: 9
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.