Ta hnutí podporující suverenitu, která v evropských volbách dosáhla takových nevídaných zisků, jsou nepřáteli Evropy, uvedly v pondělí (27.5.) v úvodníku na první stránce vatikánské noviny L’Osservatore Romano.

Osobně papežem Františkem loni v prosinci jmenovaný šéfredaktor těchto novin Andrea Monda uvedl, že to rozhodné vítězství Ligy v Itálii je zvláště znepokojivé.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Suverénní je, jak toto slovo samotné poukazuje, ten, kdo nechce nad sebou už nikoho mít, kdo chce být osvobozen od přítomnosti kohokoliv jiného, kterého považuje za dusivé omezení jeho vlastní svobody,“ řekl pan Monda. „Právě kvůli tomuto pokřiveně chápanému smyslu svobody problémy Evropy narůstají, jak se ukázalo i ve výsledcích těchto voleb.“

„Suverenismus a Evropa jsou ve skutečnosti dvě naprosto si odporující ideje. Evropa je unií států, tudíž je to sounáležitost,“ řekl.

„To nás ale nesmí vést k démonizaci, nýbrž bychom se spíše měli pokoušet pochopit důvody, jak jsme se mohli dostat do této zjevně rozporuplné situace s Evropou se silným suverenistickými tendencemi,“ psal.

To nedělní pro-suverenitní hlasování bylo „reaktivní,“ tvrdí Monda. Nebylo to hlasování pro něco, nýbrž „proti“ něčemu, a tažené bylo strachem.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Ovšem politika, zvláště je-li dělaná odborně a ve smyslu evangelia, je vždy ‚pro‘ něco, je vždy proaktivní, nikdy není reaktivní nebo destruktivní,“ tvrdí. „Je-li reaktivní, tak to znamená, že převládl strach. A strach činí z lidí šílence a rozbíjí mezi nimi vztahy.“

„Veřejná politika se přeci nemůže redukovat jen na zaručení bezpečnosti,“ tvrdil Monda v jasné narážce na velkého vítěze nedělních voleb pro ministra Matteo Salviniho a jeho stranu Liga.

„Spolu s tím, jak veřejné úřady zaručují bezpečnost, tak by tu měly být i další spirituální úřady, které občanům nabídnou smysluplnou existenci. A to je ta role a odpovědnost, k níž je dnes povolána katolická církev,“ řekl.

zdroj: 1

Víme, komu Vatikán slouží, takže nás ani nepřekvapí tato idiotská slova hlásné trouby Vatikánu. No, Salvini to nemá vůbec lehké v tom hnízdě zla. 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.