Daily Mail přišel o skoro 50% provozu kvůli poklesu tematického vyhledávání článků, jakmile Google provedl svou politicky pokrokovou úpravu vyhledávacího algoritmu

Google teď už dusí i cenzurním normám poslušné pravicové stránky se zprávami, když jeho razie čistek internetu z něj před americkými volbami 2020 zkouší vyhnat úplně veškerý obsah, který odporuje levičáckým povídačkám.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Google před pár dny varoval publicisty, že změna je na horizontu. Tento vyhledávací gigant ohýbal svůj algoritmus a chtěl, aby publicisté věděli, že si mají všimnout té změny, ve které se ukáže jeho síla. Společnost uvedla, že tato změna (přezdívaná aktualizace jádra červen 2019) nebude sice veliká, ale jakákoliv změna algoritmu bude mít nejspíš dopad na webové stránky, které jsou založeny na přilákání výsledků hledání.

Ten nový algoritmus byl spuštěn v první červnové pondělí a někteří publicisté už pociťují tvrdý úder. Mezi nimi zvláště za pozornost stojí Daily Mail, který si údajně stěžuje v důsledku této aktualizace na ztrátu až 50% procent svého každodenního provozu kvůli vyhledávání. Provozní ředitel a jednatel této webové stránky se už uchýlil na help fóra Googlu, aby tam tento ohromný propad nahlásil, jak to zachytil blog Search Engine Roundtable. Dodal, že zažili, jak jim „Provoz z vyhledání spadl o 90%“ a „vůbec se to nelepší.“

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Čísla z vnějších zdrojů potvrzují, že některé stránky zažily během posledních několika dnů ohromné propady. Nová zpráva ze Search Engine Land uvádí data od provozního ředitele poskytovatele nástrojů, který uvádí, že jakmile začal fungovat ten nový vyhledávací algoritmus, tak mnoho stránek zažilo ohromné propady viditelnosti při vyhledávání. Mezi těmi, co utrpěli ztrátu, byl podle seznamu Systrix opravdu i Daily Mail spolu s NFL.com a Vimeo.

Ale propagandistické stránky HuffPost a Mirror zažily mohutný vzestup:

Your’s byl už před nějakým časem úplně čistkami vymeten. Můžete hledat článek kteréhokoliv mého článku a příspěvku, aniž by se vám vůbec objevily, zatímco zprávy o mých článcích – dokonce jen z RSS feedů bez obsahu se vám objeví.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Další den jsem zjistil, že hledání „Information Liberation“ a „InformationLiberation“ se už pro změny začaly v mnoha hledáních objevovat, ale s výsledky asi tak 1- rok starými, komicky tupým za prachy sepsanými, články ze sluníčkové stránky „MediaBiasFactChek“, která provádí ty tzv. kontroly falešných zpráv oproti faktům, kdy 15 let starý článek z InfoLib byl v četnosti vyhledání číslem dva. (A teď už je zjevně tento starobylý článek objevený hanopisnými  vyhledavači fake news číslem jedna.)

Gateway Pundit nedávno poukázal, jak v poslední době byli stlačeni ve vyhledávání až na 5 místo, když hledáte „Gateway Pundit.“

Cenzura Googlu už opravdu prorazila až do velice komické úrovně.

zdroj: 1

Proto znova opakuji, nepoužívejte cenzora a šmíráká google, ale radši DuckDuckGo a Qwant.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.