Svět je plný náhod! Jako třeba této v roce 2013, 24.září 2013 zakládá jistá Karolína Prymulová v Hradci Králové firmu Biovomed s.r.o. Firma má poskytovat poradenství v oblasti  “zdravotnictví“. Slečně Prymulové je tehdy 24 let (ročník 1989) a nikdy v životě v podobném oboru nepůsobila.

Jedná se o dceru prof. R Prymuly, který v té době působí jako předseda české vakcinologické společnosti a jako ředitel FN Hradec Králové. Její otec také čistě náhodou působí ve firmě Biovomed jako prokurista a jednatel. Zkrátka si ke svým mnoha veřejným funkcím a zaměstnáním přibral ještě tenhle vedlejšák.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Firma má raketový růst. Hned v roce 2013 získá zakázky za neuvěřitelných 32 mil Kč a to působí na trhu pouhé 3 měsíce! Další rok 2014 je ještě lepší, to je dokonce 41 mil Kč a špatný není ani rok 2015, kdy firma utrží 34 mil kč.

Záhadný zlom v hospodaření nastane ale v roce 2016, kdy je prof. Prymula odvolán, když media začala poukazovat na jeho střet zájmůJako předseda farmaceutické společnosti totiž spolurozhodoval o tom, jaké vakcíny se budou v ČR používat a tedy i prodávat. Stejně tak rozhodoval o tom, jaké bude mít FN H. Králové dodavatele léků a zdravotnického materiálu a s těmi všemi firmami obchodovala “náhodu” společnost jeho dcery.

S firmou Biovomed to od té doby začíná (zase náhodou) být špatné. Za rok 2016 sice ještě utrží 5,5 mil Kč (prof. Prymula byl odvolán až v polovině roku 2016). Za rok 2017 je to již pouze 4.8 mil kč a v roce 2018 se firma dokonce ocitne ve ztrátě 1 mil kč. Člověk se musí ptát, co se náhle s geniální manažerkou a majitelkou Karolínou Prymulovou stalo, že její firma jde v roce 2018 najednou „do kytek“?

Rok Tržby Biovomed v mil. kč Poznámka
2013 32
2014 41
2015 34
2016 5,5 Prof. Prymula odvolán
2017 4,8
2018 -1
Obrat firmy Biovomed, kde byl prokuristou a jednatelem promořený plukovník Prymula

V roce 2018 dokonce do firmy přichází nový jednatel a firma se stěhuje do Prahy.

Za dobu působení prof. Prymuly ve významných veřejných funkcích tedy firma jeho mladé a nezkušené dcery utržila neuvěřitelných  117 mil kč! Zkrátka i státní zaměstnanec se může stát multimilonářem!

Bohužel není známo, jaké služby firma Biovomed oněm farmaceutickým firmám poskytovala. V zdravotnictví není působnost této firmy známá. Co je ale známo, že farmaceutické firmy využívají smlouvy o „poradenství a výzkumu“ jako formu krytí úplatků pro lékaře, odpovědné úředníky a politiky za předepisování jejich léků, schvalování jejich léků a doporučování jejich nových léků.

Často se to děje prostřednictvím nastrčených firem jejich rodinných příslušníků. Zda to tak bylo v případě firmy Biovomed nevím, ale za vysvětlení by to stálo. Snad by mohl prof. Prymula zveřejnit, jaké odborné studie firma jeho dcery zahraničním farmaceutickým společnostem poskytovala.

Mít svojí vakcínu jako schválenou pro očkování je pro jejího výrobce zlatý důl. Třeba povinné očkování dětí hexavakcínou. Tu sice neplatí přímo rodiče dětí, ale zdravotní pojišťovny, ale ty žádné jiné peníze než od plátců nemají (za děti sice platí stát, ale ten si to vybere od občanů formou daní). To máte 100 000 dětí ročně. Kdyby jedna stále 2000 kč, tak na tom ona firma utrží 200 000 000 kč každý rok! To se pak určíte vyplatí zadat ke zpracování tomu, kdo rozhoduje nějakou “studii” za pár milionů.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Nyní prof. Prymula straší veřejnost “druhou vlnou koronaviru”, co na tom, že od roku 1918 ještě žádná epidemie druhou vlnu neměla?! Současně s tím opět prosazuje prof Prymula další zvýšení očkování, tentokrát proti chřipce,ačkoliv účinnost očkování proti chřipce se za ta léta ukazuje jako velmi pofidérní. Jediný kdo měl z těchto očkování skutečný prospěch, jsou výrobci vakcín.

“Potřebujeme rizikovou část populace proočkovat, na podzim si nebudeme úplně jisti, jaké mají lidé onemocnění – jestli je to běžné chřipkové, jestli je to nějaká podzimní respirace, nebo jestli je to koronavirové onemocnění. Potom samozřejmě budeme mít problém. Takže musíme apelovat, aby proočkovanost výrazně narostla, a to i mezi zdravotníky. Zároveň si ale musíme uvědomit, že stejný nápad budou mít všichni v Evropě, proto si osobně myslím, že bude chřipkové vakcíny nedostatek a bude problém zabezpečit ty objemy, které bychom asi chtěli.” doplnil Prymula.

Jistě náhodou se stal najedou mediální hvězdou. Media nekladou žádné záludné otázky o minulosti, naopakmoderátoři jsou neobvykle vstřícní a přátelští.To bude určitě zase náhoda.

Veřejnost by ale měla vědět, kdo je ve skutečnosti ten odborník, který doporučil zavření celé země do (nesmyslné) karantény kvůli koronaviru, která bude mít dalekosáhlé dlouhodobé důsledky na zdraví české populace. O ekonomické krizi a nezaměstnanosti ani nemluvě. Stejně jako by měla vědět, jací lidé s v současném politickém režimu mohou stát významnými státními úředníky za ČSSD ve vládě A. Babiše.

Dr. Prometheus

Všechny veřejně přístupné listiny o firmě Biovomed s.r.o. , ze kterých autor čerpal, jsou přístupné ZDE. Stačí si kliknout na sekci sbírky listin a tam si vše můžete sami ověřit!

Doplnění ke komentářům. Já nikde netvrdím, že obrat rovná se zisk. Podstata je přece úplně jinde! Jak může vůbec firma vysokého státního zaměstnance s tak flagrantním střetem zájmů inkasovat stovky milionů korun od farmaceutických firem?! Ptal jsem se jednoho známého pacienta a ten mi rovněž potvrdil, že v případě “poradenských” firem je zisk jen o málo nižší než tržby! Podle výročních zpráv a rozvah měla firma téměř nulové náklady na provoz, zaměstnance…

Převzato z: ceskavec.com

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.