Strana Liga Mattea Salviniho v posledních celonárodních volebních průzkumech zvětšila svůj náskok před opozicí, když se vyšplhala na 27 procent, zatímco Demokratická strana (PD) se propadla pod 20 procent.

Progresivní PD pod vůdcem Nicolou Zingarettim se během jednoho týdne propadla o více než půl procenta (0,7) na 19,5 procenta, zatímco Hnutí Pěti hvězd maličko vyrostlo na 16 procent, Fratelli d’Italia (FDI) se propadla na 13,9 procenta a strana Forza Italia Silvia Berlusconiho se propadla na 6 procent

Strana Italia Viva Mattea Renziho zažila vzestup o 0,3 procenta, čímž se takto okrajová skupina dostala na 3 procenta.

Průzkum provedla 1. června prestižní skupina tržních výzkumů SWG pro italský zpravodajský televizní kanál TG La7.

Mezitím podle jiného průzkumu vedeného Istituto Noto vyjádřili Italové rostoucí nedůvěru k vládě, zvláště ve světle ekonomických, politických a sociálních opatření zavedených během zdravotního nouzového stavu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Míra schvalování administrativy ministerského předsedy Giuseppe Conteho se dramaticky propadla na 36 procent a protestující po celé zemi začali volat po jeho rezignaci.

Spolu s tím, jak vzrostla nedůvěra v celonárodní vládu, tak Italové vyjadřují rostoucí ocenění pro své regionální guvernéry, zjistil průzkum.

Jak už Breitbart News referoval, Italům už došla trpělivost s odklady návratu života k normálu po drakonické karanténě, která ochromila italskou ekonomiku a miliony jich zbavila veškerého příjmu.

Průzkum mezi Italy zjistil, že převažující emoce začaly po karanténě narůstat počátkem března. S tím, jak Italové začínají více důvěřovat své celkové zdravotní situaci, tak narůstá vztek na vládu kvůli vnímané neschopnosti vlády obnovit pořádek a nakopnout ekonomiku.

Překlad: reformy.cz

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.