Nová zpráva naznačuje, že skutečná úroveň zadlužení v USA může být 400 bilionů dolarů nebo 20krát vyšší, než hrubý domácí produkt země. Výpočet zahrnuje vládní, státní, místní, finanční a tzv. nárokový dluh.

AB Bernstein, globální společnost spravujíc aktiva na Wall Street, přišla s těmito údaji na základě své analýzy, do které zahrnula nejen tradiční výši veřejného dluhu, jako jsou dluhopisy, ale také finanční dluh, jakož i budoucí závazky pro nárokové programy. Patří mezi ně sociální zabezpečení, zdravotní pojištění a veřejné důchody.

 

[wp_ad_camp_2]

Společnost AB Bernstein ve své zprávě popisuje dluh z řady zdrojů a porovnává jej s HDP. Při použití této metodiky činil federální dluh, dluh jednotlivých států a dluh místní správy dohromady 100 procent HDP. Domácnosti a firmy představovaly 150 procent, zatímco dluh finančních společností dosáhl 450 procent. Dalších 27 procent pocházelo ze záruk programů sociálního pojištění, 484 procent z příslibů současných programů sociálního pojištění a 633 procent ze závazků sociálních programů. Celkový dluh tedy činil 1 832 procent!!

Přeložila tereza | Zdroj: rt.com

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.