…..náš korespondent Erik Steiner nám zaslal z Paříže další zajímavou zprávu o událostech ve Francii přímo z centra dění….

00:05

Diskreditácia žltých viest vo Francúzsku pokračuje!

Zúfalstvo rastie, už nevedia, ako to zastaviť!

 

Ako sme si za posledné týždne zvykli, sobotu zase ovládli protesty „Žltých viest“ vo Francúzsku. Na šiestom proteste za sebou sa zišlo menej ľudí, čo je asi samozrejmé, ale nemilo prekvapivé pre vládnych predstaviteľov Francúzska, že ani predvianočné dni nepriniesli zastavenie týchto protestov!

Protesty v obmedzenejšej miere kontinuálne pokračujú, odhodlanie ľudí nevyprchalo! Zdesenie a zúfalstvo je preto badať z každého vyhlásenia vládnych predstaviteľov. Keďže zmenu neprinieslo ani zinscenovanie divadelného predstavenia v Štrasburgu, ani vyhlásenia o odložení opatrení a ich zmene, pokračuje protestné ľudové hnutie ďalej! Tento fakt však vyvoláva skutočné zúfalstvo a paniku vo vládnych kruhoch, tak sa pristúpilo k ďalšiemu kroku a to diskreditácii toho ľudového hnutia! Po sobotnom proteste bolo ľudové hnutie žltých viest obvinené z antisemitizmu!?! Neskôr bolo samozrejme doplnené aj o rasizmus, aby to malo väčšiu váhu, keďže by len jedno nemuselo mať až taký silný účinok! Teraz už musia „elity“ isť viac na istotu. Ľudia totiž už všetko „nebaštia“, tak ako v minulosti, keď stačilo výrazne menej na manipuláciu más!

 

[wp_ad_camp_2]

 

Áno, niečo čo pravdepodobne predpokladajú, že určite zaberie! Témy s židovským podtextom sú niečím s čím sa v poslednom období veľmi manipuluje a operuj. Obviniť však ľudové hnutie po niekoľko týždňoch trvajúcich protestov zo všetkého možného (pravicových extrémistov, ľavicových extrémistov, pravicovo-ľavicových extrémistov, zúfalcov a stratencov a nakoniec z rasistov a antisemitov) je zdá sa úbohé a už fakt zúfalí pokus zo strany niektorých predstaviteľov?! Zdá sa, že vláda minula všetky svoje možnosti! To od ignorovania, pohŕdania, zosmiešňovania, zastrašovania, nátlaku až po negatívnu propagandu! Posledným krokom zdá sa je overená diskreditácia použitím osvedčenej nálepky dnešných dní „rasisti“ a „antisemiti“. Celé to vznikol zo svedectva „priameho účastníka“ kde počas presunu ľudí v parížskom metre niekto vykrikoval „antisemitské nadávky“. Na základe tohto bol vyzvaný predstaviteľ Židovskej obce, aby rázne vystúpil v TV a obvinil účastníkov z antisemitizmu a rasizmu. Počas debát boli pozvaný tí „správny odborníci“ a vyjadrenie druhej strany a dôkazy sa nepovažujú za dôležité. Veď načo objektívnosť, keď máme tú „správnu“ pravdu!

Tak a máme na scéne ďalšie dejstvo divadelného predstavenia štátnych „elít“ FR, ako sa vládne proti ľudu! Kam to až dospeje sa dozvieme za pár dní, kedy začne ďalšie a to už siedme pokračovanie sobotňajších protestov. Možno to bude nie len koniec starého roka, ale aj koniec jednej nie veľmi podarenej etapy života „elít“, ale možno aj skutočný nový rok pre všetkých!

Erik Steiner

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.