Když si člověk přečte takový článek, neví, zda se má smát, brečet anebo křičet. Církve, zejména ta Římskokatolická, v ČR se staly hamižnými a spolu se zkorumpovanými politiky se podílejí na jednom z největších majetkových podvodů v dějinách ČR posvěceného zákonem. Mám tím na mysli takzvané církevní „restituce.“ Více si o tom můžete přečíst ZDE.

„Lidé se stali chamtivými a nenasytnými.“ Tak toto pronese představitel církve, jejíž majetek se odhaduje na 3 až 4 biliony dolarů.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Pamatujete na chudé, střežte se materialismu a uvažujte o duchovním rozměru života, vyzval papež František na Štědrý den v tradičním poselství mše vánoční křesťany. Mše tradičně proběhla v chrámu svatého Petra v Římě.

„Lidé se stali chamtivými a nenasytnými. Shromažďování a vlastnění věcí se pro mnohé zdá být smyslem života,“ uvedl lídr katolické církve, který často vystupuje za chudé a vyděděné.

Vánoční příběh nám podle papeže připomíná, že v životě není zásadní majetek, chtivost, nebo nadbytek, ale láska, láska k bližním a prostota. Podle něj by se v časech, kdy se mnozí obdarovávají drahými dárky a přejídají se, by se lidé měli odhodlat dělit se o věci a dávat je, než je hromadit.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Téměř 82letý Argentinec podle mnohých jednoduchost, k níž vyzývá, i sám zosobňuje. Papež František se vzdal mnohých privilegií, do Vatikánu opakovaně zve bezdomovce a utečence, věnoval minulé vánoční kázání.

V úterý v poledne papež František z balkonu baziliky svatého Petra pronese své již šesté tradiční poselství Městu a světu (Urbi et orbi). S tímto požehnáním papežové vždy vystupují na Boží hod vánoční a velikonoční.

zdroj: 9

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.