Disney byl předmětem silného odporu ze strany rodičů a republikánských politiků za zasahování do debaty o návrhu zákona Rona DeSantise o rodičovských právech ve vzdělávání.

Na konci března Disney oznámil svůj nesouhlas s návrhem zákona a slíbil, že bude bojovat u soudu. Jeho zaměstnanci uspořádali stávku na protest proti průchodu zákona floridským zákonodárným sborem.

Disney se nenechal odradit a uvedl na trh řadu propagandistických LGBTQ hraček k výročí měsíce hrdosti.

„Tváří v tvář neochotě rodičů a republikánských vůdců, Disney spustil iniciativu s názvem „Pride Collection“, která zahrnuje řadu plyšových hraček na téma “hrdost k LGBTQ” , zaměřenou na nejmenší děti.

Mezi plyšáky Disney, kteří byli vyrobeni ve spolupráci se společností Squish Mallow obsahuje různé Disney postavičky, jako je Mickey Mouse, Minnie Mouse a Stitch, z nichž všechny mají duhový design.

Na zadní straně štítku je napsáno: „Na oslavu Pride a kolekce Pride, společnost Walt Disney Company daruje finanční prostředky jako součást svého trvalého závazku vůči organizacím po celém světě kteří podporují LGBTQ+ komunity. Na přední straně štítku je napsáno, že plyšák je pro děti “0+“.

Disneyho politická kampaň, jejímž cílem je tlačit do dětí LGBT propagandu, vedla některé lidi k tomu, aby je označovali jako “pečovatelé”. V minulosti se Disney potýkal s problémy sexuálního zneužívání dětí mezi svými zaměstnanci. Od roku 2006 bylo 35 zaměstnanců Disney zatčeno a obviněno ze sexuálních zločinů na dětech.

DeSantis vrací společnost Disney na své místo: „Disney překročil hranici – tento stát neřídí. Oni tento stát nekontrolují.”

Guvernér Floridy Ron DeSantis podepsal zákon o rodičovských právech ve vzdělávání. Tento zákon zakazuje výuku sexuální orientace a genderové identity pro mateřské školy prostřednictvím žáků vyšších ročníků. Levičáci tuto legislativu nazvali zákonem „Neříkej gay“.

Tento zákon, který se zdá být v pořádku každému, kdo má špetku zdravého rozumu, byl extrémně kritizován levicovými politiky a lobbistickými skupinami po celé zemi. Jedním z nejhlasitějších kritiků návrhu zákona byl Disney. Zaměstnanci Disney kvůli návrhu zákona odstoupili a Disney slíbil, že bude proti novému zákonu bojovat u soudu.

DeSantis: Pro Disney přijít a učinit prohlášení, že by zákon nikdy neměl projít a že budou aktivně pracovat na jeho zrušení, myslím, že na jednu stranu to bylo zásadně nečestné, a na druhou stranu si myslím, že to překročilo meze. Tento stát se řídí zájmy obyvatel státu Florida. Nevychází z požadavků kalifornských obchodních manažerů. Oni tento stát neřídí. Nekontrolují tento stát.

Přeložila b. | Zdroj: Qactus.fr

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.