…..první díl najdete zde: https://tadesco.org/citime-se-zrazeni-rikaji-byvali-katolicti-disidenti-kteri-vystoupili-z-cirkve/

00:05

KTO ZA KOHO KOPE? KOMU O ČO IDE? ČO SA TO TU DEJE?

Ako rodičia sexuálne zneužitej najmladšej dcéry Vámcez originálne citáty z komunikácie súvisiacej so snahou o zverejnenie vyššie spomínaného článku prof. Petra Živného, priblížime neuveriteľné pozadie sexuálneho zneužívania. Prosím, urobte si názor sami o tom, ako funguje systém riešenia sexuálneho zneužívania a pomoci obetiam. Aj my, rodičia, sme totiž sekundárne obete. Ukradli nám dcéru. Násilne ju vytrhli z našej rodiny. Prosím, myslite na bolesť, ktorou si musela naša rodina prejsť.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Portát www.christnet.eu

Dňa 3.6.2019 nám o 13:42 šéfredaktor portálu www.christnet.eu emailom napísal: “diskutovali jsme v redakci o článku Petra Živného..Je to vážné a důležité téma i svědectví, ale ještě bychom ho rádi upravili, aby byl přehlednější. Z textu třeba je obtížně pochopitelné, že katecheta není zároveň knězem. Doplnit věk, kdy došlo k zneužívání vaši dcery. jak se to dozvěděli vy, jako rodiče atd. Je to citlivé téma, budí emoce, aby to opravdu pomohlo situaci řešit, musí podobné články situaci projasňovat… Také bychom rádi měli vše nějakým způsobem ověřené, ne jen přes e-maily (alespoň kopie daných odpovědí a dokumentů), abychom se o důkazy a doklady mohli v případě nějakých bouřlivých reakcí a žalob opřít. Mohl byste nám tedy o případu napsat více, zaslat nějaké doplňující dokumenty? V článku bychom také neuváděli bolestné detaily zneužívání, ale napsali bychom, že je má redakce k dispozici.”

 

[wp_ad_camp_2]

 

Dňa 3.6.2019 o 18:55 sme pánovi šéfredaktorovi z Christnetu poslali všetko,čo žiadal a ešte sme doplnili nasledovné: “…Skutočná pravda je oveľa horšia ako je zaznamenaná v tých niekoľkých riadkoch. Tvrdé sexuálne slová sexuálneho predátora, ktorý vyučoval maloleté deti náboženstvo, popretkávané v priebehu niekoľkých minút modlitbou ruženca, ťahaním Boha do postele, ponižovaním vlastnej manželky a … dcéry, manipulácia obete proti jej rodičom … tak toto všetko je pravdivá koncentrovaná realita skutočnej podstaty sexuálneho zneužívania zobrazená v týchto niekoľkých riadkoch. … Viete, všetko čo bolo k tejto téme publikované, je sterilné, je to tak drsné, nechutné a poburujúce, že nikto si to nedovolí otvorene popísať tak, aby si o tom ľudia, teda najmä matky a otcovia urobili pravdivý obraz. Obete to takto neurobia v žiadnom prípade. Nemajú na to dôkazy. Nám sa podarilo takéto dôkazy, hoci iba nepriame, získať. Preto podávame skutočný obraz sexuálneho zneužívania. Robíme to ako rodičia, ktorí s touto hrôzou žijú už 5 rokov. … Je to pravdivý obraz. Chráňme tých, čo sú okolo nás pred touto hrôzou. Náš prípad má aj ďalší rozmer. Postupy, ktorými sa v súčasnej dobe RKC akože hlási k riešeniu sexuálneho zneužívania sme prešli všetky. Od miestnych civilných a cirkevných autorít, cez Vatikán až do Bostonu. Náš prípad hovorí, že ide iba o marketing, náš prípad hovorí o tom, že RKC v skutočnosti nechce nič riešiť. Viete, ak by sme žili v dobe Jána Husa, upálili by nás na hranici. Vy ste naša nádej na prelomenie lží spojených so sexuálnym zneužívaním. To čo sme dali dokopy my, všetko máme podložené dokumentami, obete to nikdy dokopy nedajú. My sme však rodičia dcéry, ktorú máme veľmi radi. My sme to dokopy dali. Všetky obete kričia po spravodlivosti. Kričí z nich neskutočná bolesť. Prosím, berte náš článok, ako to za nich naplno vyjadriť. Prosím, dajte plnohodnotnej neučesanej pravde priestor. Vy sa teraz stávate hovorcom týchto obetí. Ďakujem, že ste sa na túto úlohu podujali.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Dňa 5.6.2019 o 8:08 sme šéfredaktorovi Christnetu napísal: “Vážený pán šéfredaktor, prosím, kedy plánujete zverejniť článok?

Dňa 5.6.2019 o 9:25 šéfredaktor Christnetu napísal: “chtěl jsem se zeptat, jaký máte teď vztah s Vaši dcerou.. Uvádíte, že od Vás odešla z domova.. Už se situace urovnala? Upřímně nevím, zda by ji vydání článku pomohlo.. Osobně si také myslím, že církev nemůžete zcela vinit z jednání jejího katechety, jako svobodné osoby. Škola mu dala výpověď a církev s ním nespolupracuje.. Proto toho pána je to poučení a nevím, zda by nebylo lepší pro všechny, aby se to dále nemedializovalo.. A to i pro Vás a vaši dceru, aby mohla žít normální život.. Ale je to jen můj náhled zpovzdálí případu”.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Dňa 5.6.2019 o 9:53 sme šéfredaktorovi Christnetu napísali: “našej dcére to už neuškodí. To čo mohla RKC urobiť zle už urobila. Dcéra s nami nekomunikuje. RKC chrániaca agresora prevzala obranu agresora a spolu s agresorom presvedčila dcéru, že zodpovednosť za jej bolesť nesieme my rodičia, nie agresor. Článok pomôže dcére pochopiť, odhalí agresora a jeho spoluprácu s RKC, vyvolá reakcie a to odhalí pravdu. Skutočným agresorom je RKC, ona vytvorila priestor, podmienky a dobré meno úchylovi. Nesie priamu zodpovednosť. Priamo poverila úchyla plnením cirkevnej úlohy. Pri jej plnení zneužil našu dcéru. Nekonal za seba. Konal v mene RKC. Cirkev neurobila nič. Nikto nevie čo urobil. Je čistý a on konal aj v rozpore s kanonickým právom. Myslíte si, že RKC pomohla nejako dcére? Vykašlala sa na ňu. V skrytosti, nedokázateľne, robila aktivity, aby sa jej zbavila ako svedka. Pán šéfredaktor, ak si myslíte, že naša dcéra, alebo iné obete sexuálneho zneužívania môžu viesť normálny život, tak sa hlboko mýlite. Nemôžu. Opýtajte sa prof. Živného. On Vám to vysvetlí. Vážený pán šéfredaktor, vidím, že váhate. Prosím, uvedomte si teraz svoju pozíciu. Boli ste postavený do pozície vybrať si na koho stranu sa postavíte. Čo Vám hovorí Vaše svedomie? Ak článok nezverejníte, tak ste sa pridali na stranu tých, čo spôsobujú neznesiteľnú bolesť svojim obetiam, teda na stranu úchylných agresorov. Ak článok v tejto podobe zverejníte, postavíte sa na stranu trpiacich obetí volajúcich po spravodlivosti. Ktorú stranu si vyberiete? Čo Vám hovoria slová evanjelia? Stojíte pred Vašim najvážnejším životným rozhodnutím. Sám si ním zvolíte aj dôsledky tohoto rozhodnutia. Je to Vaša slobodná voľba, aj s dôsledkami. My nemáme čo stratiť. Nám RKC už zobrala, umučila a ukrižovala našu najmladšiu dcéru. Stratiť môžete iba Vy. Prosím, rozhodnite sa ešte dnes.

[wp_ad_camp_2]

 

Dňa 5.6.2019 o 9:25 sa šéfredaktor Christnetu rozhodol nasledovne: “žurnalistika se dělá i tak, že je vyvážená a museli bychom k vyjádření kontaktovat i druhou stranu. Pána, který zneužil Vaši dceru, zeptat se na názor Vaši dcery i na biskupství. Omlouvám se, ale nemám časový prostor pro takovou práci. Nejsme profesionální novináři, jako třeba portál Seznam, kde se lidé mohou případu věnovat na plný úvazek. Já jsem stavební inženýr a moje profese je jiná. přeji Vám i Vaši dceři pokojnější život.

Denník N (na Slovensku)

Dňa 5.6.2019 o 12:37 sme, po krátkom telefonickom rozhovore, emailom napísali novinárovi Denníka N Karolovi Sudorovi: “posielam na posúdenie sľúbený článok aj s doplňujúcou dokumentáciou… Prosím, dajte mi vedieť, aké sú možnosti.“

Dňa 5.6.2019 o 12:42 sme napísali novinárovi z Denníka N nasledovnú SMS: “Článok som Vám poslal na email. Tu som Vám poslal niečo k prof. Živnému”.

Dňa 5.6.2019 o 15:09 sme napísali novinárovi z Denníka N ďalšiu sms: “Pán Sudor, čítali ste to? Čo si o tom, prosím, myslíte?

Dňa 5.6.2019 o 18:23 sme napísali novinárovi z Denníka N ešte túto sms: “Pán Sudor, prosím, dajte mi vedieť ešte dnes. Potrebujem to dnes uzavrieť.”

Dňa 5.6.2019 o 18:32 novinár Karol Sudor odmietol článok prof. Živného nasledovnou SMS: “Zdravim, na publikovanie v N to nie je. Je to prilis malo zrozumitelny a komplikovany text. Otazky su slabe, predvidatelne, nepatrajuce, nekriticke, nespochybnujuce, nerozvijajuce temu. Takto rozhovor v mediach nevyzera”.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Pro čistou církev

Dňa 5.6.2019 o 18:11 sme cez aplikáciu WhatsApp pánovi Jánovi Rozekovi z organizácie Pro čistou církev napísali: “Pán Rozek, prof. Živný urobil s nami rozhovor. Christnet ho odmietol zverejniť. Ak ho odmietne zverejniť aj Denník N, prosím, zverejníte ho Vy na Vašej stránke?

Dňa 5.6.2019 o 18:14 pán Rozek odpovedal: “Áno.”

Dňa 5.6.2019 o 18:34 sme cez aplikáciu WhatsApp pánovi Rozekovi napísali: “Prosím, kedy to zverejníte, zajtra?”

Dňa 5.6.2019 o 19:05 pán Rozek odpovedal: “Áno.”

Nasledovala komunikácia upresňujúca vstupné informácie o sexuálnom zneužívaní V Nových Zámkoch a Bratislave tak, aby ich pán Rozek vedel zaniesť do Mapy sexuálneho zneužívania na Slovensku.

Dňa 6.6.2019 o 10:35 nám pán Rozek cez aplikáciu WhatsApp napísal: “Už je to na webu”.

Dňa 6.6.2019 o 10:52 sme cez aplikáciu WhatsApp pánovi Rozekovi napísali: ”Dáte link aj na FB?”

Dňa 6.6.2019 o 10:55 nám pán Rrozek odpísal: “Jasne”.

Dňa 6.6.2019 o 13:25 sme cez aplikáciu WhatsApp pánovi Rozekovi napísali: ”Je to veľká vec, že ste to zverejnili, ešte po Vás nejdú? ĎAKUJEME MOC”.

Dňa 6.6.2019 o 13:43 sme cez sms pánovi Rozekovi napísali: ”Sudor to včera večer odmietol nasledovne: Zdravim, na publikovanie v N to nie je. Je to prilis malo zrozumitelny a komplikovany text. Otazky su slabe, predvidatelne, nepatrajuce, nekriticke, nespochybnujuce, nerozvijajuce temu. Takto rozhovor v mediach nevyzera”.

Dňa 6.6.2019 o 13:44 nám pán Rozek cez sms odpísal: “Už se na tom pracuje. Vyckejte asi hodinu”.

Dňa 6.6.2019 o 14:12 sme cez aplikáciu WhatsApp pánovi Rozekovi napísali:”Pán Rozek, čo sa stalo, že Vám rozhovor zmizol z FB?”

Dňa 6.6.2019 o 14:13 nám pán Rozek napísal na email : „musel jsem to nyní sundat, snad by se měli ozvat z deníku N a dodelat nový rozhovor s vámi

Dňa 6.6.2019 o 14:23 nám pán Rozek cez aplikáciu WhatsApp napísal: “Nátlak. Psal vám email. Měl by ho s vámi znovu napsat denník n”.

Dňa 6.6.2019 o 14:24 sme cez aplikáciu WhatsApp pánovi Rozekovi napísali:”Pán Rozek, prosím, nepodľahnite nátklaku. My to už denníku N nedáme. Je to Vaše. Prosím, dajte to späť.”

Dňa 6.6.2019 o 14:25 sme cez aplikáciu WhatsApp pánovi Rozekovi napísali:” Kto robil nátlak, ako?

Dňa 6.6.2019 o 14:25 nám pán Rozek odpísal: “Oběti”.

Dňa 6.6.2019 o 14:26 sme cez aplikáciu WhatsApp pánovi Rozekovi napísali: ”Tomu nerozumiem, ako môžu robiť obete nátla? To mi nesedí.

Dňa 6.6.2019 o 14:27 nám pán Rozek odpísal: “Jo prý viktimizujeme vaši dceru”.

Dňa 6.6.2019 o 14:28 sme cez aplikáciu WhatsApp pánovi Rozekovi napísali: ”To je blbosť. Za tým je RKC a liberáli. Prosím, dajte to späť. Prosíme Vás o to obidvaja. To nerobia obete, snáď nekapitulujete?

Dňa 6.6.2019 o 14:45 nám pán Rozek odpísal: “Sudor prý na tom bude dál pracovat”. (pozn. Sudor je novinár z Denníka N).

Dňa 6.6.2019 o 14:46 sme cez aplikáciu WhatsApp pánovi Rozekovi napísali: “Pán Rozek, prosím, nerobte to. Vy sa necháte zastrašiť? Spýtajte sa Panskej, tá to zdieľala v kresťanských skupinách. Ja som Vás neodmietol, keď ste potrebovali pomoc. Ak to späť nedáte, tak všetci tí, čo si vážili Vašu prácu, si ju prestanú vážiť, lebo bude selektívna, napr. PANSKÁ. Skúste sa, prosím, zamyslieť čo je za tým, keď je taký nátlak. Trafili ste totiž srdce, ustúpiť? Čo Vám na to povie svedomie. Napísali ste, že som správny chlap, buďte ním aj Vy.”

Dňa 6.6.2019 o 14:42 nám pán Rozek odpísal: “Počkáme na sudora. Slíbil, že ten článek dopíše”. (pozn. Sudor je novinár z Denníka N, ktorý nás v predchádzajúci deň odmietol).

Dňa 6.6.2019 o 15:44 sme cez aplikáciu WhatsApp pánovi Rozekovi napísali: ”Nie, nedopíše, po tom nátlaku ho nedostane .

Výsledok bol nasledovný: Organizácia Pro čistou církev najskôr vymazala na facebooku link na článok zverejnený na ich stránke. Neskôr bol odstránený samotný článok uverejnený na:

https://www.procistoucirkev.cz/l/citime-se-zrazeni-rikaji-byvali-katolicti-disidenti-kteri-vystoupili-z-cirkve/

Odstráanené boli aj miesta Bratislava a Nové Zámky z mapy sexuálnych zneužívaní na Slovensku.

Prosíme, nech si každý odpovie na nasledovné otázky sám. Kto naozaj pomáha všetkým obetiam a neselektuje ich podľa príkazov niekoho “zhora”? Kto to vlastne zasahoval “zhora”? Kto sú agresori? Kto všetko ich chráni? Kto sú obete?

Rodičia sexuálne zneužitej maloletej dcéry.

 

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.