Podle časopisu Wall Street Journal jsou dlouholetí osobní piloti Jeffrey Epsteina předvoláni federálními žalobci z Manhattanu. Předvolání před velkou porotu bylo doručeno poté, co byl Epstein 6. července zatčen na letišti Teterboro v New Jersey na základě obvinění z obchodu s nezletilými a sexem s nimi. Státní zástupce tvrdí, že bohatý finančník sexuálně zneužíval desítky mladých dívek od roku 2002 do roku 2005, z nichž některé přivedly další oběti.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Není známo, kolik Epsteinových pilotů bylo předvoláno, nebo zda spolupracují jako svědci. Podle soudních dokumentů z předchozích případů Epstein zaměstnával piloty a letové techniky Davida Rodgerse, Larryho Visoski, Larryho Morrisona a Billa Hammonda.

Zatímco státní zástupci tvrdili, že Epstein vlastní dva soukromé tryskáče, právníci sexuálního delikventa uvedli u soudu, že vlastní jeden soukromý letoun, a „druhý letoun prodal v červnu 2019.“ Vzhledem k tomu, že byl po návratu z Paříže ve svém Gulfstream G550 zatčen, podle deníku Bloomberg, naznačuje to, že Epstein prodal svůj Boeing 272-200, nechvalně známý jako „Lolita Express,“ pár týdnů před jeho zatčením.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Podle leteckých záznamů létal s „Lolita Express“ i bývalý prezident Bill Clinton, celkem 27 krát. „Několikrát měl Clinton s sebou ochranku a několikrát ne,“ podle investigativní novinářky Conchity Sarnoffové, která poprvé odhalila v roce 2010 lety bývalého prezidenta s Epsteinovým „lolita express.“

přeložila tereza | zdroj: wsj.com

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.