Ohromující nový průzkum zveřejněný v Los Angeles Times ukazuje, že více než polovina obyvatel Kalifornie uvažovala anebo uvažuje o odchodu ze státu Kalifornie. Jako důvody uvedli vysoké daně, zvyšující se náklady na bydlení a rostoucí problémy s bezdomovci.

Nejnovější průzkumy provedl Berkeley Institute of Governmental Studies Univerzity Kalifornie pro Los Angeles Times. Mladí voliči uváděli nejčastěji jako důvod odchodu stoupající náklady na bydlení. Ale jiná skupina, konzervativci, také často uváděla velmi odlišný důvod: „Cítí se odcizeni od státní politické kultury.“

[wp_ad_camp_2]

 

„Republikáni a konzervativní voliči téměř třikrát častěji uvedli, že vážně uvažují o přestěhování než Demokraté a/nebo liberálové (tedy 40 % ku 14 %),“ uvádí průzkum. Konzervativní voliči uvedli častěji jako důvod opuštění státu daně a kalifornské politické klima, než důvod bydlení,“ dodává LA Times.

„Pokud lidé, kteří vážně uvažují o odchodu, tak skutečně učiní, Kalifornie bude stále modřejší a modřejší,“ uvedl ředitel průzkumu. (Modrá ve smyslu pod větším vlivem Demokratické strany, pozn. př.)

Přeložila tereza | Zdroj: LA Time

V USA je 50 milionů lidí na potravinových poukázkách, aby neumřeli hlady a značná část američanů si neplatí zdravotní pojištění. Vítejte v „zemi zaslíbené.“

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.