Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Zprávy dne 22.3.2024
    Zprávy dne 22.3.2024

    Zprávy dne 22.3.2024

  • Američtí zákonodárci se snaží zabránit přerušení financování federální vlády
    Američtí zákonodárci se snaží zabránit přerušení financování federální vlády

    Američtí zákonodárci se snaží zabránit přerušení financování federální vlády

  • Seznamte se s Heidi Aganovou, profesionální dablérkou princezny Kate Middletonové
    Seznamte se s Heidi Aganovou, profesionální dablérkou princezny Kate Middletonové

    Seznamte se s Heidi Aganovou, profesionální dablérkou princezny Kate Middletonové

  • Paříž je připravena bojovat i v těch nejtvrdších bitvách na ochranu svých zájmů, prohlásil náčelník generálního štábu
    Paříž je připravena bojovat i v těch nejtvrdších bitvách na ochranu svých zájmů, prohlásil náčelník generálního štábu

    Paříž je připravena bojovat i v těch nejtvrdších bitvách na ochranu svých zájmů, prohlásil náčelník generálního štábu

Související zprávy

  • Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….
    Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

    Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

  • Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21
    Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

    Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

  • Vtip, co není vtipem
    Vtip, co není vtipem

    Vtip, co není vtipem

  • Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…
    Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

    Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

Facebook je nejděsivější špionážní nástroj

Facebook je nejděsivější nástroj CIA a FBI, tvrdí Assange z WikiLeaks
Zakladatel WikiLeaks označil populární sociální síť Facebook za “nejděsivější špionážní nástroj, který byl kdy vytvořen”. Obsahuje prý rozhraní, které zpravodajským službám usnadňuje analýzu vazeb a chování jednotlivých uživatelů.
Facebook je “nejobsažnější světovou databází lidí, jmen, adres, vzájemných vztahů a komunikace, umístěnou ve Spojených státech a otevřenou zpravodajským službám”, uvedl v rozhovoru pro televizi Russia Today zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange.
Podle Assange má Facebook vestavěné rozhraní, díky kterému zpravodajské služby nemusí “dolovat” jednotlivé záznamy, ale mohou databázi automatizovaně procházet a analyzovat. Doplnil však, že podobné rozhraní mají například i produkty společností Google a Yahoo.
Zlatý důl pro zpravodajské služby
Podle informací EFF, nadace na ochranu práv lidí v elektronickém světě, některé americké úřady ve svých dokumentech počítají s využíváním bezpečnostních chyb pro získání zabezpečeného obsahu a možností získat “osobní obsah” sdílený na soukromých stránkách a profilech. V materiálech FBI se zase hovoří o využití “kamuflovaných” profilů a stránek.
Bezpečnostní specialistka Darlene Storm na blogu přetiskla část dokumentu USCIS (americký imigrační úřad): “Narcistické sklony mnoha lidí vedou k potřebě mít veliký počet “přátel” a mnozí z těchto lidí přijmou za “elektronického přítele” i někoho, koho vůbec neznají. To je výborná příležitost pro pracovníky FDNS (úřad pro odhalování podvodů a národní bezpečnost) k pozorování denního života lidí na podpoře a žadatelů o podporu, kteří jsou podezřelí z podvodných aktivit.”
Facebook vás sleduje víc, než si myslíte! Pravdu odkryla učitelka
Profesorka masové komunikace Kelli Burnsová pořádně zavařila reklamním agentům populárního Facebooku. Zveřejnila totiž výsledky svého předchozího bádání zacíleného na hledání souvislostí mezi soukromou konverzací a reklamou – a způsobila hotový poprask.
Není žádným tajemstvím, že sdílení příspěvků na Facebooku je zcela věcí veřejnou, kde neexistuje prostor pro soukromí. Pokud jste si ale mysleli, že komunikace prostřednictvím aplikace Messenger je zcela odlišnou záležitostí, jste na velkém omylu.
Profesorka masové komunikace na University of South Florida upozorňuje na to, že Facebook “odposlouchává” a pečlivě monitoruje vše, co si s protějškem řeknete. Kvůli tomu pak může lépe zacílit reklamu na konkrétního uživatele. Alespoň tak to Burnsová vysvětlila novinářům britského The Independent.
“Myslím si, že lidé si neuvědomují, jak moc Facebook sleduje každý jednotlivý krok, který provedeme online,” říká Kelli Burnsová. “Facebook vidí všechno, co děláme na svých telefonech a počítačích,” dodává.
Aby to dokázala, nadhodila během hovoru přes telefon několik “náhodných” témat, která se přímo nabízela k cíleným reklamám. A jednou to celé dokonce natočila. Do telefonu srozumitelně řekla, že by opravdu moc chtěla vidět africké safari, jezdit džípem,… A jako lusknutím prstu se na sociální síti za chvíli objevil článek o safari a reklama na džíp.
Kelli Burnsová zároveň upozorňuje, že společnost podle všeho nedělá nic nekalého. Pouze využívá “odposlouchávání” ke komerčním účelům. Samotná společnost se ale vůči experimentu tvrdě ohradila. Mikrofón prý v žádném případě nevyužívá k tomu, aby mohl citlivé informace předat inzerentům. Hovory prý nijak neanalyzuje ani neukládá.
Facebook automaticky sleduje chat uživatelů a “podezřelé” věci hlási policii
V zájmu dobré věci Facebook (ale možná i další sociální sítě a služby) monitoruje co si na něm povídáte a v případě “podezřelých” věcí vše končí hlášením policii. Plyne to například z článku Reuters (Social networks scan for sexual predators, with uneven results), kde se hovoří i o některých “varovných” příznacích. Což je například příliš velký věkový rozdíl chatujících, který vede k automatickému nahlášení, prověření zaměstnancem Facebooku a poté případnému předání policii. Sledovány jsou i určité “podezřelé” výrazy, ale také je zde ve hře určitá úroveň “umělé inteligence” v prohledávacím software. To se “učí” z již existujících záznamů sexuálních delikventů a dokáže tak lépe poznat podezřelou komunikaci.
Software využívané pro podobné automatické sledování znamená, že k zásahu zaměstnanců Facebooku dochází jenom v okamžiku, kdy software dojde k názoru, že dochází k podezřelé aktivitě. Přesto je zřejmé, že zaměstnanci Facebooku mohou monitorovat (a monitorují) komunikaci mezi uživateli. A software zdaleka není bezchybný, takže se mohou běžně dostat ke komunikaci, která nemá žádné kriminální pozadí. A je také zřejmé, že pokud je využíván automatický monitoring snažící se pátrat po sexuálních delikventech či pedofilech, je možné v rámci stejného monitoringu vyhledávat cokoliv jiného.
[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
5 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře