Dr. Anthony Fauci v novém rozhovoru uvedl, že zvažuje odchod z funkce, kterou zastával od roku 1984.

Fauci, dlouholetý ředitel Národního institutu pro alergie a infekční nemoci (NIAID), byl v rozhovoru zveřejněném 18. března dotázán, zda uvažuje o odchodu do důchodu nebo o přechodu na méně náročnou práci.

„Určitě ano, protože jednou to udělat musím,“ řekl 81letý Fauci.

„Nemohu v této práci zůstat navždy, ledaže by mě moji zaměstnanci jednoho dne našli zhrouceného nad stolem. To bych ale nerad,“ dodal.

Fauci byl do své funkce jmenován v roce 1984 za Reaganovy vlády.

Fauciho vyjádření přišlo poté, co senátor Rand Paul (republikán) neuspěl se svou snahou získat podporu pro opatření, které by zrušilo NIAID a místo něj vytvořilo tři nové instituty.

Paul, který se s Faucim střetl během několika slyšení v Kongresu, řekl, že Fauci se stal „vrchním diktátorem“.

„Žádný člověk by neměl mít jednostrannou pravomoc rozhodovat o milionech Američanů,“ řekl lékař Paul.

Fauci ani jeho agentura na žádosti o komentář k tomuto opatření nereagovali.

Paul a další Fauciho kritici se pozastavili nad tím, že lékař uvedl veřejnost v omyl ohledně financování čínské laboratoře, která se nacházela poblíž místa, kde byly zaznamenány první případy COVID-19, nad jeho podporou tvrdých opatření během pandemie a nad jeho přiznáním, že lhal o účinnosti masek kvůli obavám, že jich nebude dostatek pro zdravotníky.

Fauci, který se rovněž připravoval na vyšetřování reakce na COVID-19, jež slíbili republikáni, označil Paula za zaujatého člověka, jehož obvinění se nezakládají na faktech.

Aniž by se o Paulovi zmínil, moderátor se Fauciho v novém rozhovoru zeptal, zda brzy opustí svou funkci, a poznamenal, že kromě doktora Francise Collinse, který koncem roku 2021 odešel z pozice ředitele Národního zdravotního ústavu, odchází z funkce koordinátora reakce na COVID-19 v Bílém domě i Jeffrey Zients.

„Řekl jsem, že zůstanu v tom, co dělám, dokud se nedostaneme z pandemické fáze, a myslím, že už tam možná jsme,“ řekl Fauci. „Pokud v tom dokážeme zůstat, pak jsme v bodě, kdy mám pocit, že jsme tím udělali dobře, ale nemám teď žádné plány někam odcházet, ale člověk nikdy neví.“

Zdroj NTD

Většina z vás to již ví, ale Fauci je syn největší obchodnice s dětmi na planetě pro pedofilní kruhy.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.