Cože? Tak už to není 55 let, jak se psalo 18.11.2021 např. v Reuters, ale 75?! Neskutečné.


Úřad pro kontrolu potravin a léčiv žádá soudce, aby mu poskytl 75 let na předložení údajů týkajících se vakcíny společností Pfizer a BioNTech, což je o 20 let více než v předchozí žádosti.

Úřad FDA soudu sdělil, že může pracovat rychleji než dříve navrhovanou rychlostí 500 stran za měsíc, ale také uvedl, že stránek je o více než 59 000 více, než bylo uvedeno v dřívějším podání.

Toto zjištění a snaha zajistit, aby mohla současně pracovat na dalších žádostech podle zákona o svobodném přístupu k informacím, vedly k nové žádosti, aby soudce umožnil předložení zhruba 12 000 stran do 31. ledna 2022 a poté 500 stran měsíčně.

Tento časový plán by trval nejméně do roku 2096, napsal na blogu Aaron Siri, právník pracující na případu.

„Je to těžko uvěřitelné a hrozivé, že vláda dává společnosti Pfizer miliardy dolarů, nařizuje Američanům užívat její produkt, zakazuje Američanům žalovat za poškození a vedlejší účinky, ale odmítá Američanům umožnit nahlédnout do údajů, které jsou podkladem pro udělení licence,“ řekl Siri.

Případ byl podán jménem organizace Public Health and Medical Professionals for Transparency, která uvedla, že FDA nevyhovuje její žádosti o poskytnutí údajů včas.

Do skupiny patří Dr. Carole Brownerová, profesorka výzkumu na David Geffen School of Medicine na University of California – Los Angeles, Peter Doshi, docent na University of Maryland School of Pharmacy, a Dr. Harvey Risch, profesor epidemiologie na Yale School of Public Health.

Skupina tvrdí, že údaje by měly být zveřejněny urychleně, protože FDA strávil jejich přezkoumáním pouhých 108 dní, než vakcíně Pfizer-BioNTech udělil povolení k nouzovému použití.

Tato záležitost je o to naléhavější, že miliony Američanů se musí nechat očkovat, jinak jim hrozí následky, jako je ztráta přístupu do podniků a ukončení pracovního poměru.

[wp_ad_camp_2]

Očkování společnosti Pfizer je jediné, které bylo schváleno regulačními orgány pro léčiva. Schválení znamená, že výrobky splnily vyšší práh bezpečnosti a účinnosti.

Úřad FDA uvedl, že jeho Centrum pro hodnocení a výzkum biologických léčiv uchovává záznamy požadované žalobcem, ale má pouze 10 zaměstnanců a dva z nich jsou noví, takže zpracovávají stránky pomaleji než ostatní pracovníci.

Každý řádek každé stránky musí být zkontrolován, aby se zajistilo správné redigování, uvádí se v podání.

Kromě toho by rychlejší než požadovaná rychlost odvedla „značné zdroje od zpracování jiných žádostí dle zákona FOIA, které jsou rovněž v soudním řízení“, a žádostí, které přišly před předmětnou žádostí, uvedla agentura. „Souhrnně řečeno, harmonogram zpracování navrhovaný úřadem FDA je vůči žalobci spravedlivý.“

Přeložila tereza | Zdroj: The Epoch Times

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.