;

Po prvýkrát v histórii ľudstva sa vyskytuje to, že nová generácia smeruje k horšiemu zdraviu než majú ich rodičia. Túto správu zverejnil Science Alert.

 

 

Zdá sa, že Generácia Y (ľudia narodení v rozmedzí rokov 1980-1995), ktorí sú klasifikovaní ako terajší dvadsiatnici a tridsiatnici, sú vo svojich životoch takí vystresovaní, že sú vystavení riziku budúcich vážnych ochorení, ako sú rakovina, cukrovka a srdcové choroby.

Výskumní pracovníci za to obviňujú neistotu v práci, neistotu v tom, či budú mať zamestnanie, nedostatok domov a bytov v osobnom vlastníctve.

Ďalšími faktormi, ktoré najviac ohrozujú zdravie Generácie Y sú digitálne faktory ako napríklad sociálne médiá. Toto sú hlavné riziká vzniku chorôb, ktoré prispievajú k budúcemu zlému zdravotnému stavu Generácie Y.

To, čo je ale prekvapujúce a je ďalším rizikovým faktorom pre túto kohortu, je chronická osamelosť.

Pravdou je to, že sociálne médiá a osamelosť môžu spôsobiť obrovské škodlivé a ničivé problémy s dosahom na vaše zdravie. Budeme o tom hovoriť ešte aj ďalej.

Sme však toho názoru, že Generácia Y smeruje k tomu, že bude trpieť sériou chorôb zapríčinenou prakticky fyzickou imobilitou. Tým, že sa fyzicky málo alebo len minimálne pohybujú.

To je cena a daň za digitálny životný štýl. Väčšina dospelých tejto generácie strávi každý deň 10 alebo aj viac hodín sedením, čo je samo o sebe nebezpečenstvom. Fyzická nečinnosť je celosvetovo štvrtým najväčším zabijakom dospelých.

 

 

Preto naliehavo vyzývame všetkých, nech už to sú ľudia z Generácie Y alebo aj všetci ostatní, jednoducho, postavte sa, vstávajte zo stoličky častejšie. Hýbte sa, pohybujte sa, zaťažujte svoje telo pohybom.Pravidelná chôdza peši, každý deň, a každým ďalším dňom nech je jej viac, je ďalšou kľúčovou stratégiou, ktorá sa naozaj vypláca.

Berte to tak, že ide o investíciu, ktorá zaručene vypláca dividendy, krátkodobé aj dlhodobé. Ak nič iného, samotný akt pohybu vás núti dostať sa od počítača alebo smartfónu.

Pohyb je preventívnym riešením budúcich rizík ochorení, spôsobených sedavým životným štýlom.

Internet vytvoril spojenie s novými obchodnými partnermi, objavil informácie o zdraví a vyhľadal dávno stratených priateľov. Urobil to ľahším a lacnejším spôsobom.

I keď je nesporne pravdou, že digitálne pripojenia a spojenia majú výrazné výhody, digitálna závislosť je pravým opakom – nemá výhody, má len nevýhody, ktoré so sebou prinášajú následky.

Digitálna závislosť si vyberá psychologickú a fyzickú daň, ktorou nie je nič iné než to, že vás vystavuje riziku vzniku chronických ochorení.

Aktuálnou štúdiou, do ktorej bolo zapojených 144 ľudí vo veku od 18 do 33 rokov, bolo zistené, že ako tep, tak aj krvný tlak sú negatívne ovplyvnené u tých, ktorí hlásia, že dlhší čas trávia pripojením online, buď pri počítači alebo prostredníctvom ostatných zariadení.

A nech to znie akokoľvek zvláštne, tento účinok je čiastočne spôsobený ich pocitmi izolácie. To následne spôsobuje digitálnu závislosť.

Je to preto, že váš digitálny život pomôže vyhnúť sa interakcii tvárou v tvár, čo paradoxne spôsobuje, že sa cítite oveľa osamelejší než v kontakte s inými. Je to presne opačný účinok.

A je to pravda bez ohľadu na to, či patríte do Generácie Y alebo nie. Apelujeme na vás, v záujme svojho vlastného života, osloboďte sa.

Zbavte sa tejto závislosti, pohybujte sa, seďte menej a so svojimi priateľmi, starými aj novými, ako aj a rodinou sa stretávate priamo, osobne.

Vďaka tomu sa budete cítiť oveľa lepšie, teraz aj potom, neskôr, v budúcnosti. To vám sľubujeme.

 

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.