Na začiatok dôležité prehlásenie. Nie som lekár. Neposkytujem vám lekárske rady. Som reportér. Skúmam, píšem správy a popisujem vám celý príbeh otvorene a úprimne, tak aby ste sa sami mohli rozhodnúť. Nie som lekár a odporúčam vám, aby ste sa pred užívaním akýchkoľvek liekov poradili so svojím lekárom.

Ako sa objavili správy o tom, že členovia amerického Kongresu dostávajú Ivermektín, tak sa zvýšil dopyt na preskúmanie možnosti rozšírenia týchto liekov pre americkú verejnosť.

Prielom z Nebrasky naznačuje, že sa zvyšuje tlak, aby sa Ivermektín a HCQ stali dostupnými pre viac a viac Američanov.

Generálny prokurátor štátu Nebraska vydal toto právne stanovisko:

Generálny prokurátor štátu Nebraska: „Lekári by mali mať možnosť predpisovať ivermektín a hydroxychlorochín na liečbu COVID-19.“

48-stranový list z ministerstva spravodlivosti štátu Nebraska z úradu generálneho prokurátora, generálneho právneho zástupcu, asistenta generálneho prokurátora: „Predpisovanie IVM alebo HCQ ako liekov, ktoré nie sú uvedené v zozname na prevenciu alebo liečbu Covid-19“

Ide o významné víťazstvo v boji za sprístupnenie bezpečnej a účinnej liečby pre každého.

Lekári, ktorí hovorili o ich potenciálnych konštruktívnych prínosoch, boli zastrašovaní, ostrakizovaní a umlčovaní.

To už však v štáte Nebraska končí.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Generálny prokurátor nebude žiadať o disciplinárne konanie proti žiadnemu lekárovi, ktorý predpíše lieky mimo zoznamu na liečbu COVID-19.

Informoval o tom spravodajský kanál News Channel Nebraska:

Úrad generálneho prokurátora Douga Petersona vydal právne stanovisko, v ktorom uvádza, že nie sú dáta, ktoré by dostatočne odôvodňili právne kroky proti zdravotníckym pracovníkom, ktorí predpisujú ivermektín – desaťročia starú liečbu proti parazitom, alebo hydroxychlorochín – liek proti malárii, ktorý bývalý prezident Donald Trump preventívne užíval proti infekcii COVID-19.

„Na základe dôkazov, ktoré v súčasnosti existujú, samotný fakt predpísania ivermektínu alebo hydroxychlorochínu na liečbu COVID-19 nebude mať za následok podanie disciplinárnych žalôb na náš úrad,“ uviedol republikánsky generálny prokurátor v stanovisku.

Mnohí odborníci v zdravotníctve a popredné lekárske skupiny sa snažia zastaviť používanie oboch liekov s odôvodnením, že môžu spôsobovať škodlivé vedľajšie účinky a existuje len málo dôkazov o tom, že pomáhajú. Nie je tiež jasné, či ich predpisuje veľa lekárov v Nebraske alebo inde vo svete, hoci sa objavilo niekoľko ojedinelých prípadov na celoštátnej úrovni.

Z TrialSite News:

Generálny prokurátor štátu Nebraska poskytol vedúcemu Ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb právne stanovisko, ktoré niektorí považujú za bombastický prielom. Z tohto práve zverejneného oficiálneho právneho stanoviska vyplýva, že používanie ivermektínu a hydroxychlorochínu, ktoré nie sú zo zoznamu liekov na prevenciu alebo liečbu COVID-19 je prijateľné. Závery generálneho prokurátora: „Umožnenie lekárom zvážiť tieto včasné liečebné postupy im umožní vyhodnotiť ďalšie možnosti, ktoré by mohli zachrániť životy, udržať pacientov mimo nemocnice a poskytnúť úľavu pre náš už aj tak vyťažený systém zdravotnej starostlivosti.“

Tieto bombastické správy pochádzajú z listu Douglasa J. Petersona, generálneho prokurátora, ako aj Jamesa A. Campbella, generálneho právneho zástupcu, a Mindy L. Lesterovej, asistentky generálneho prokurátora, adresovaného Dannette R. Smithovej, výkonnej riaditeľke Ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb štátu Nebraska.

Smithová požiadala úrad generálneho prokurátora o analýzu, ktorá by posúdila, či je podľa právnych predpisov štátu Nebraska nezákonné alebo inak disciplinárne postihnuteľné, ak poskytovateľ zdravotnej starostlivosti s licenciou predpíše ivermektín, hydroxychlorochín alebo iné „lieky na liečbu mimo určeného zoznamu…

Pozrite si 48-stranový list Úradu generálneho prokurátora štátu Nebraska na tomto odkaze (len pre angličtinárov).

Preklad a úprava: anna

Zdroj: 9

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.