Bývalý prezident George W. Bush během středeční akce v Dallasu odsoudil „naprosto neoprávněnou a brutální invazi do Iráku“, což je nejlepší a nejlépe načasované freudovské přeřeknutí, jaké jsme kdy slyšeli.

„Výsledkem je absence kontroly a rovnováhy v Rusku a rozhodnutí jednoho muže zahájit zcela neoprávněnou a brutální invazi do Iráku,“ řekl Bush, než se rychle zarazil, zavrtěl hlavou, aby vzápětí řekl: „Chci říct, na Ukrajině.“ (ODKAZ)

Video s tímto okamžikem se ihned po svém zveřejnění na internetu stalo virálním po celém světě a bylo také uvedeno a komentováno v hlavních médiích od agentury Reuters až po středovýchodní Al-Džazíru.

Bývalý americký prezident měl dále přirovnat ukrajinského vůdce Volodymyra Zelenského ke slavnému britskému válečnému premiérovi Winstonu Churchillovi. „Bushův výrok se rychle rozšířil na sociálních sítích a jen na Twitteru nasbíral více než tři miliony zhlédnutí poté, co video na Twitteru zveřejnil reportér dallaských novin,“ poznamenává k původnímu videu agentura Reuters.

A Fox News poukázala na to, že Bush si zřejmě okamžitě uvědomil, o jak závažný a významný přehmat se jedná v okamžiku, kdy vyslovil slovo Irák: Bush pokrčil rameny a pod nosem řekl: „Irák taky.“ Rusko ale Irák nenapadlo a Kreml údajně poskytl vládě Saddáma Husajna zpravodajské informace pro boj s americkou invazí již na počátku.

„Ostatně, 75 let,“ dodal Bush s odkazem na svůj věk.

Vzhledem k tomu, že Washington se stále více utápí v dalším zahraničním konfliktu a „válce na přání“, která by mohla vést k potenciální hrozící katastrofě, novinář Glenn Greenwald video vyzdvihl jako vystihující „náš současný diskurs tak úplně a plně“.

„Tohle vystihuje absurditu a prolhanost našeho současného diskurzu tak úplně a plně, že je těžké uvěřit, že se to skutečně stalo,“ komentoval Greenwald na Twitteru.

„Takhle čistá dokonalost se málokdy podaří. Vesmír zde promlouvá hlasitě. Važte si toho, co vám právě poskytl.“

Na vážnější notu řada komentátorů vyjádřila znechucení nad těmi v publiku, kteří byli slyšet, jak se smějí, vzhledem k tomu, že podle některých odhadů Bushova invaze do Iráku zabila možná až milion civilistů.

I konzervativní odhady počítají se stovkami tisíc mrtvých civilistů a mnozí analytici poukazují na to, že nebýt války o změnu režimu v roce 2003, která svrhla Saddáma Husajna, žádný ISIS (tzv. islámský stát) by neexistoval.

Zdroj: ZeroHedge

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.